Turnir „Čoka 2010“: Uspeh Bečejaca

Turnir „Čoka 2010“: Uspeh Bečejacatrg_fontane

Čoka je 25. septembra bila organizator Međunarodnog karate turnira „Čoka 2010” na kome je nastupilo 292 takmičara iz 24 kluba iz Mađarske, Rumunije i Srbije.

Na ovom takmičenju nastupilo je osam karatista iz Karate kluba Bečej, koji su i pored malog broja treninga tokom jesenjeg ciklusa priprema zabeležili veliki uspeh osvajanjem šest medalja. Zlatne medalje u izvođenju kata osvojili su pojedinačno Una Obradović, Ana Reka Komaromi i Teodora Zdravković, dok su se srebrnim medaljama okitili Ana Mesaroš, Dušica Došić i Željko Mrakić. Bez medalje u katama ostao je Miloje Filipović, a samo pola poena u borbi seniora za treće mesto nedostajalo je Norbertu Salaiju.
Bečejski karatisti će nastupiti 17. oktobra na Međunarodnom karate turniru u Zrenjaninu.

Petrovoselci četvrti

Karate klub Bačko Petrovo Selo je u Čoki u ekipnom plasmanu zauzeo četvrto mesto.
Kata tim KK Bačko Petrovo Selo, u sastavu Borđoški, Kosanović i Subotički, osvojio je zlatnu medalju, a u pojedinačnoj konkurenciji najsjajnijim odličjem okitili su se Robert Šeljmeši, Anabela Aleksa, Nevena Kosanović, Jovana Borđoški i Virag Kovač. Zlatnu medalju u slobodnim borbama osvojila je Nevena Kosanović.
Srebrne medalje u katama na ovom turniru osvojili su Dino Subotički, Anet Farkaš, Snežana Damjanović, Oršolja Tot, Daniel Desinger, Aleksandar Damjanović, Tamaš Tormaš i Sabolč Sabo.
Akoš Mesaroš, Andrea S. Sabo, Andraš Sirak, Mikloš Tolđi i Šandor Nađpal su u pojedinačnoj konkurenciji u izvođenju kata zaslužili bronzane medalje, a Jovana Borđoški je takođe osvojila bronzu u disciplini dogovoreni sparing.

S.K.

Zablistala Marina Abazai

NOVI BEČEJ: Karatisti Jedinstva iz Novog Bečeja postigli su zapažen uspeh na međunarodnom turniru u Čoki. U konkurenciji blizu 300 učesnika iz 24 kluba, izabranici trenera Mihalja Rigoa osvojili su 11 medalja. Najuspešnija takmičarka Jedinstva, sa dve zlatne medalje, bila je Marina Abazai, pošto je bila najuspešnija u katama i dogovorenom sparingu. Zlatnu medalju u katama i srebrnu u dogovorenom sparingu osvojila je Dajana Palfi. Zlatnu medalju u katama zaslužio je Mihajlo Barbul, srebrne medalje Ana Rigo, Marina Abazai i Dejan Lazić, a bronzane Jovan i Srđan Sudarski.
Kata tim Jedinstva, u sastavu Dajana Palfi, Nikolina i Marina Abazai, osvojio je srebrnu medalju.