Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

U BEČEJSKIM ŠKOLAMA: Radovi kroje raspored časova

U BEČEJSKIM ŠKOLAMA: Radovi kroje raspored časovatrg_fontane

Umesto da se popravke u školama urade u toku raspusta, u Bečeju se upravo radi suprotno, a zbog toga trpe đaci. Recimo, u OŠ „Zdravko Gložanski“ u toku je rekonstrukcija sanitarnih čvorova, instalacija vodovoda i kanalizacije. Posao je dodeljen firmi „Imperial buildings“ iz Novog Sada koja je radove započela 2. septembra za 3.332.187 dinara (3.998.624 dinara sa PDV-om), a trebalo bi da ih okonča u roku od 30 radnih dana. U pitanju je projekat koji treba da se finansira iz sredstava kreditnog zaduženja opštine Bečej. Zbog radova u školi, nastava će se do kraja meseca odvijati prema izmenjenom rasporedu, učenici viših odeljenja, od petog do osmog razreda, časove imaju u popodnevnoj smeni u zgradi Gimnazije, dok se za đake nižih razreda nastava odvija u matičnoj zgradi u dve smene.

Iz kredita opštine planirano je i finansiranje sanacije sanitarnih čvorova u OŠ „Sever Đurkić“. Prema rečima direktorice škole Brankice Tapavice, postupak javne nabavke za odabir izvođača radova je urađen tokom letnjeg raspusta, a ugovor sa firmom „Hidroprojekt Milan Đatkov“ potpisan je 8. septembra. Ukupna vrednost ugovorenih radova je 1.987.497 dinara, i predviđa sanaciju četiri toaleta za učenike. Posao treba da počne 15. septembra, a rok za završetak je 20 radnih dana. Direktorica škole je naglasila da predstojeći radovi u školi neće uticati na odvijanje nastave.

Što se tiče investicija u ostalim školama u opštini, u Tehničkoj školi je urađeno pikovanje mermernog stepeništa u holu zgrade, koje je bilo neophodno, kako je rečeno, iz bezbednosnih razloga i zamenjena su ulazna vrata sa dvorišne strane zgrade, a sve to je rađeno u saradnji sa Zavodom za zaštitu spomenika, dok bi do početka grejne sezone trebala da bude zamenjena podstanica za daljinsko grejanje u cilju povećanja energetske efikasnosti objekta. Planirano je da ovaj projekat finansira lokalna samouprava iz kreditnog zaduženja.

U Ekonomsko-trgovinskoj školi početkom septembra saniran je deo krova, u OŠ „Šamu Mihalj“ u Bečeju okrečeni su hodnici, a u Gimnaziji i u OŠ „Svetozar Marković“ u Bačkom Gradištu veća investiciona ulaganja su urađena u ranijem periodu, zamena prozora i vrata na zgradi Gimnazije, renoviranje fiskulturne sale, krova i izolacija tavanskog prostora na školskoj zgradi u Bačkom Gradištu. Prema rečima direktora škole „Svetozar Marković“ Rajka Đurića, u ovoj školi je potrebno još da se uradi renoviranje kotlarnice, a možda je najneophodnije uvođenje video nadzora, pošto tamo postoji problem, kako je rečeno, sa „huliganima“ koji gotovo svakog vikenda naprave neku materijalnu štetu na objektu jer vreme provode u školskom krugu.

Što se uvođenja video nadzora tiče, za te namene pokrajinska vlada je u novembru prošle godine opštini odobrila novac za realizaciju projekta „Bezbedna škola“ u okviru kojeg je planirano uvođenje video nadzora u osnovnim školama „Zdravko Gložanski“ u Radičeviću i „Šamu Mihalj“ u Bečeju. Pokrajina je još krajem januara uplatila opštini oko 1,2 miliona dinara, od toga je 823.056 dinara namenjeno za uvođenje sistema video nadzora u ove dve škole, i to je urađeno tokom letnjeg raspusta, a 400.000 dinara namenjeno je za uspostavljanje pet hotspot lokacija u opštini Bečej. Javna nabavka za ovaj projekat je raspisana početkom maja na koju se javila samo firma „Kopernikus tehnology“ iz Beograda sa kojom je i zaključen ugovor vredan 342.194 dinara sa PDV-om. I ovaj posao je urađen u toku letnjeg perioda, ali se još čeka kontrola nadzornog organa, a potom će biti bežičnog interneta na odabranim lokacijama.

LJ.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *