Vojvođanska liga – Istok: Bačka otpisala Jedinstvo

Vojvođanska liga – Istok: Bačka otpisala Jedinstvotrg_fontane

NOVI BEČEJ: Dva kola pre kraja prvenstva u Vojvođanskoj ligi – Istok razrešene su sve dileme oko prvaka ovog stepena takmičenja.

Sloboda iz Novih Kozaraca je posle pobede protiv Dinama iz Pančeva rezultatom 1:0 i definitivno osigurala prvo mesto, dok će Bačka 1901 iz Subotice, svoju šansu za plasman u Srpsku ligu – Vojvodina potražiti u baražu sa drugoplasiranom ekipom Vojvođanske lige – Zapad.
Dok je u gornjem delu tabele sve poznato, na začelju se, posle ovog kola, situacija još više iskomplikovala. Umesto da prednost domaćeg terena iskoriste i razreše pitanje opstanka, fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja dozvolili su sebi da posle poraza od Bačke iz Pačira (2:3) dođu u veoma tešku situaciju, sa minimalnim šansama da sačuvaju status vojvođanskog ligaša.
Ni najveći pesimisti nisu mogli predvideti da fudbaleri Jedinstva, veoma bitnu utakmicu za opstanak protiv Bačke iz Pačira, mogu odigrati tako slabo i time dovesti u pitanje svoj status.
Od samog početka utakmice videlo se da gosti nisu došli sa belom zastavom. Posle početne incijative domaćih fudbalera, igrači Bačke su ubrzo preuzeli konce igre u svoje ruke, a u 10. minutu, posle greške odbrane Jedinstva, imali su prvu priliku za gol. Ono što su tada propustili nadoknadili su u 20. minutu, kada su posle kornera, golom Đurovića došli u vođstvo – 0:1.
Bio je to „hladan tuš“, kako za domaće fudbalere tako i njihove navijače. Pet minuta kasnije usledilo je izjednačenje. Posle dobre solo akcije mladi Rigo je pogodio prečku, a na odbijenu loptu reagovao je kapiten Šijanović i poravnao rezultat na 1:1. Praktično u istom minutu priliku za vođstvo propustio je Bojan Matić, kada je sa nekoliko metara, umesto mreže, pogodio golmana Bačke.
U 38. minutu novi šok. Odbrana Jedinstva ponovo je „zaspala“, što Karadžić kažnjava golom za vođstvo od 1:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.
U nastavku, inicijativa Jedinstva je veoma brzo krunisana golom. U 60. minutu Đokić se izborio za već izgubljenu loptu, usledio je centaršut, posle kojeg je Matić glavom loptu smestio pod prečku za 2:2.
Nakon izjednačenja Novobečejci su imali priliku da povedu iz slobodnog udarca koji je izveo Živa Parabucki, ali je golman Bačke krajnjim naporom loptu izbacio u korner. U finišu utakmice, kada se očekivalo da će se utakmica završiti bez pobednika, usledio je treći šok za domaćina. U 85. minutu, posle kornera, rezervista Vujović je nadvisio odbranu Jedinstva i glavom loptu poslao u mrežu, za vođstvo od 2:3, čime je praktično zapečatio sudbinu Novobečejaca.
Posle ovakvog ishoda susreta, razumljivo je da u taboru Jedinstva nije bilo raspoloženog sagovornika. Opstanak je sada u domenu teorije i zavisiće od ishoda ostalih utakmica. Šanse su minimalne, neophodno je da u preostala dva susreta, protiv Radničkog u Zrenjaninu i u poslednjem kolu protiv Obilića iz Novog Kneževca, Jedinstvo zabeleži maksimalni učinak, ali ostaje otvoreno pitanje da li će to biti dovoljno.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su u Alibunaru, protiv otpisane Budućnosti, igrali opušteno o čemu govori i rezultat. Budućnost je zabeležila pobedu od 3:1, pa će Novomiloševčani priliku da poprave utisak imati u subotu na oproštaju od svojih navijača protiv Borca iz Starčeva.