Vojvođanska liga Istok: Banatska košava oduvala Bačku

Vojvođanska liga Istok: Banatska košava oduvala Bačkutrg_fontane

NOVI BEČEJ: U osmom kolu Vojvođanske lige Istok strelci su bili izuzetno raspoloženi. Na osam utakmica postignuto je 29 golova, sedam u Banatskom Velikom Selu, a po šest u Novom Bečeju i Debeljači.

Minulo kolo proteklo je u znaku gostujućih ekipa. Pobede u gostima zabeležili su Proleter iz Banatskog Karlovca i Radnički iz Bajmoka, dok je Zadrugar iz Lazareva igrao nerešeno u Srpskoj Crnji, a Borac iz Starčeva sa Obilićem u Novom Kneževcu.
Fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja, mada nisu igrali u kompletnom sastavu, u pravoj fudbalskoj rapsodiji sa ubedljivih 5:1 porazili su Bačku 1901 iz Subotice. Da se gostima ne piše dobro nagovešteno je već u 2. minutu, kada je Ognjen Maleš iz slobodnog udarca sa 20 metara, preko živog zida, pogodio gornji desni ugao gola iznenađenog Tumbasa. U 19. minutu, u petercu gostiju dosuđen je indirekt, pošto je Tumbas uhvatio loptu koju je vratio njegov igrač. Živi zid Subotičana je postavljen na gol liniji, izgledalo je nemoguće dati gol, ali je iskusni Vladimir Radišić, na kratko dodavanje Maleša, ipak loptu majstorski smestio pod samu prečku. U 30. minutu, ponovo iz prekida, Novobečejci su postigli treći gol. Maleš je uposlio Vaskovića, koji je topovski uputio loptu ka golu, Tumbas je kratko odbio do Babića, koji je iz neposredne blizine plasirao u mrežu. Početkom drugog poluvremena, mada su igrali sa deset igrača, gosti su silovito napadali, da bi posle lepe i brze akcije Lukač smanjio vođstvo domaćina na 3:1. Sve nade gostiju pokopao je u 66. minutu, pravom majstorijom, Radišić. Posle asistencije Šijanovića, najbolji strelac Jedinstva poigrao se sa golmanom gostiju i kada ga je varkom prikovao za zemlju, sa loptom se ušetao u gol. Mukama Subotičana došao je kraj u 86. minutu, kada je Vasković efektno postavio konačan rezultat.
Najbolji strelac Jedinstva sa devet postignutih golova, Vladimir Radišić o utakmici sa Bačkom kaže:
– Bilo je ovo, posebno u prvom poluvremenu, naše najbolje izdanje u ovogodišnjem prvenstvu. Posle ubedljivog vođstva od 3:0 razumljivo je da smo u nastavku malo posustali, ali smo u završnici susreta propustili priliku da zabeležimo još ubedljiviju pobedu.

Na redu je gostovanje u Pačiru, koja je vaša prognoza?

– Naizgled je ovo lako gostovanje, ali ne bi trebalo da nas zavara položaj Bačke na tabeli. To je protivnik koji je veoma neugodan na domaćem terenu, zato moramo biti oprezni. Očekujem pre svega da ne izgubimo, a ukoliko zaigramo kako možemo i pobeda je realna opcija.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su na gostovanju u Debeljači, mada su izgubili od Spartaka rezultatom 4:2, domaćinu pružili žestok otpor. Dvostruki strelac za Novomiloševčane bio je iskusni Ivan Knežević. Ne baš mnogo zavidni saldo od sedam bodova, iz osam utakmica Vojvodina će pokušati da popravi u nedelju, u duelu sa ekipom sa začelja tabele, Dinamom iz Pančeva.