Vojvođanska liga Istok: Gosti kući pevajući

Vojvođanska liga Istok: Gosti kući pevajućitrg_fontane

NOVI BEČEJ: Deseto kolo u Vojvođanskoj ligi Istok proteklo je u znaku gostujućih ekipa. Na pet od osam utakmica gosti su zabeležili pobede, utakmice u Srpskoj Crnji i Novom Kneževcu su završene bez pobednika, dok je čast domaćina spasla Vojvodina, pošto je u Novom Miloševu pobedila Borac iz Starčeva rezultatom 5:1.

U ovom kolu strelci su bili izuzetno raspoloženi, postignuto je 27 golova, a „petarde“ su zaprštale u Novom Bečeju i Novom Miloševu.
Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredili su fudbaleri Jedinstva, jer su u Novom Bečeju izgubili od Zadrugara iz Lazareva rezultatom 1:5, što je jedan od najtežih poraza Novobečejaca na domaćem terenu.
Od samog starta gosti su dali do znanja da su u grad kraj Tise došli sa namerom da pobede. U 21. minutu najbolji pojedinac ovog susreta Marko Vukoje iskoristio je nesmotrenost domaće odbrane i savladao Nemčeva. Jedinstvo je uzvratilo silovito i tri minuta kasnije, posle kornera koji izveo Šijanović, izjednačilo je efektnim golom Marka Drljače. Posle greške domaćih fudbalera prednost gostima, u 37. minutu, obezbedio je spretni Vukoje. Novobečejci su početkom drugog poluvremena imali terensku inicijativu, nekoliko idealnih prilika od kojih je najpovoljnija bila Radišićeva u 57. minutu, kada je glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola. Terenska ofanziva izabranika trenera Novice Glavaškog trajala je do 66. minuta, kada je Zeljković odbranio jedanaesterac, koji je izveo Radišić. Neiskorišćena najstroža kazna bio je pravi šok za domaće fudbalere, što su gosti iskoristili da u samom finišu postignu još tri gola i tako obezbede ubedljivu pobedu.
Trener Novica Glavaški pokušao je da opravda visok poraz:
– Naišli smo na izuzetno raspoloženog protivnika, a ujedno i jednu od najboljih ekipa u ligi. Možemo samo da čestitamo protivniku na pobedi, koja je ipak previsoka ukoliko se sagleda tok utakmice. Mi smo pre ove utakmice imali dosta kadrovskih problema, sa nezalečenim povredama igrali su Škero i Maleš, što se odrazilo na igru celog tima. Da smo u 66. minutu iskoristili penal, sigurno je da bi utakmica dobila drugi tok.

Očekuje vas gostovanje u Bajmoku. Biće to novo iskušenje?

– Ulazimo u seriju teških utakmica protiv ekipa koje su istakle kandidaturu za najviši plasman. Posle pobede u Banatskom Velikom Selu, Radnički je potvrdio da je najozbiljniji kandidat za titulu. Nećemo se unapred predati, mada i dalje imamo kadrovskih problema što će i te kako uticati na ishod ove utakmice.
Vojvodina iz Novog Miloševa se ubedljivom pobedom protiv kvalitetnog sastava iz Starčeva iskupila za prošlonedeljni poraz od Dinama. Novomiloševčani su pobedili Borac sa 5:1, a pobeda je utoliko draža što je ostvarena sa igračem manje, pošto je Marčeta isključen u 45. minutu.
U nedelju je Vojvodina gost Bačke 1901 u Subotici, koja će posle kraće rezultatske krize i uspeha u Debeljači pokušati da pobedom uhvati priključak uz timove iz gornjeg dela tabele.