Vojvođanska liga – Istok: Novobečejci ciljaju kotu tri

Vojvođanska liga – Istok: Novobečejci ciljaju kotu tritrg_fontane

NOVI BEČEJ: Pet kola pre kraja prvenstva u Vojvođanskoj ligi – Istok, sve smo bliži raspletu, kada je u pitanju borba oko prvog mesta.

Fudbaleri Zadrugara iz Lazareva posle pobede protiv Jedinstva iz Novog Bečeja (3:1) i poraza najbližeg pratioca Bačke Topole, pred svojom publikom, od Dinama iz Pančeva (1:2), stekli su prednost od četiri boda i imaju najveće izglede da osvoje titulu.
Na začelju tabele je neizvesnost daleko veća, pored Spartaka iz Debeljače i Radničkog iz Zrenjanina, za koje nema spasa, za goli život bori se više klubova. U grupi najugroženijih su Obilić iz Novog Kneževca, AFK iz Ade, Bačka 1901 iz Subotice, Kozara iz Banatskog Velikog Sela, a posle dva uzastopna poraza i Vojvodina iz Novog Miloševa.
Novobečejci su u prethodna dva kola zabeležili pobedu protiv Borca iz Starčeva (4:0), pa i pored prošlonedeljnog poraza od Zadrugara u Lazarevu od 3:1, imaju realne izglede da na kraju prvenstva zauzmu treće mesto.
Fudbaleri Jedinstva do kraja prvenstva dočekuju Radnički iz Bajmoka, Proleter iz Banatskog Karlovca i Radnički iz Zrenjanina, a u gostima igraju sa AFK u Adi i Bačkom Topolom.
Kapiten ekipe Davorin Šijanović o završnici prvenstva kaže:
– Mislim da je trka oko prvog mesta završena i da će Zadrugar sigurno prvi proći kroz cilj, dok će plasman u viši rang Bačka Topola potražiti u „majstorici“ sa drugoplasiranom ekipom grupe Zapad. Kao i prošle godine velika je neizvesnost ko će napustiti ligu, ovog puta mi ne razmišljamo o tome, naš je cilj što bolji plasman, a uz povoljan rasplet nije nemoguće da osvojimo treće mesto, što bi bio veliki uspeh.
Vojvodina iz Novog Miloševa je, posle tri vezane pobede, doživela dva uzastopna poraza. Izabranici trenera Dragana Vukajlovića su najpre izgubili u Pančevu od Dinama (2:1), a potom u Starčevu od Borca (2:0) i tako ponovo dospeli u situaciju da se u preostalih pet kola grčevito bore za opstanak. Vojvodina na svom terenu dočekuje Bačku 1901 iz Subotice, Zadrugar iz Lazareva i AFK iz Ade, dok u gostima igra sa Bačkom u Pačiru i Radničkim u Bajmoku. Po svemu sudeći, pored bodova koje osvoji na svom terenu, spasonosne bodove mora potražiti i na jednom od gostovanja.

Stevan Davidović

Područna liga Novi Sad
Ceh platile komšije

Fudbaleri Bečeja Old gold promenljivo su odigrali poslednja dva meča u okviru Područne lige Novi Sad. Prvo su u Novom Sadu na utakmici 23. kola izgubili od novosadske Slavije sa 2:1 (1:1), da bi nedelju dana kasnije u „komšijskom“ derbiju savladali žabaljski ŽSK sa 3:0 (2:0). Može se slobodno reći da je Bečej u drugom poluvremenu meča igranom u Novom Sadu imao dva protivnika na terenu. Posle „nerešenih“ prvih 45. minuta, kada je publika na stadionu u novosadskoj opštini Slavija imala prilike da vidi ravnopravnu borbu, kako na terenu, tako i na semaforu, u drugom delu susreta dres Novosađana obukle su i sudije. Nizom subjektivnih odluka, par žutih kartona i crveni dat Koraću, „ljudi u crnom“ doprineli su tome da kao bolji iz duela izađu igrači Slavije. Jedini gol za Bečej, trinaesti u dosadašnjem delu takmičenja, postigao je kapiten Zoran Malić. Svoj bes, skupljen u glavnom gradu pokrajine, Bečejci su iskalili 7. maja, kada je na Gradskom stadionu u okviru 24. kola Područne lige gostovala ekipa ŽSK. I pored „visoke“ pobede domaćina, rezultat je u drugi plan izbacio način na koji su igrači Bečeja postigli golove. Do prvog pogotka na meču publika je trebala da čeka sve do 15. minuta kada je Stajki, uz asistenciju Holoa, uputio „bombu“ sa 20 metara u rašlje Žabljana. Gosti su se posle pogotka još više povukli na svoju polovinu, a to su uspeli ponovo da iskoriste fudbaleri Bečeja i preko Malića su duplirali vođstvo u 32. minutu. Konačnu tačku na rezultat, a i na pitanje o pobedniku dao je u 51. minutu Stajki još jednim fenomenalnim pogotkom. Izašao je sam do korner linije, loptu je, paralelno sa gol linijom, uputio u šesnaesterac gostiju, gde je nespretnom intervencijom golman Žabljana Prolić pomogao Stajkiju da se po drugi put na utakmici upiše u listu strelaca. Mogli su domaći i do četvrtog gola na meču, ali je šut Kiša u 56. minutu zaustavila stativa. Dvostruki strelac Arben Stajki nakon završetka meča izjavio je da je pobeda u meču sa ŽSK-om bila pod moranjem i da su on i njegovi saigrači na teren izašli sa tim imperativom. Utakmicu 25. kola Bečej je igrao u sredu (nakon zatvaranja ovog broja Bečejskog mozaika) u Rumenci protiv Jedinstva, a sutra sa početkom u 15.30 na svom terenu dočekuje ekipu Stari grad iz Bačke Palanke. Stajki u tom duelu očekuje pobedu domaćina.