Vojvođanska liga Istok: Novobečejci prekinuli post

Vojvođanska liga Istok: Novobečejci prekinuli posttrg_fontane

NOVI BEČEJ: Tri kola pre kraja prvog dela prvenstva u Vojvođanskoj ligi Istok, posle pobede na gostovanju u Debeljači, fudbaleri Zadrugara iz Lazareva usamljeni su na vodećoj poziciji sa 28 bodova. U proteklom 12. kolu, radost svojim navijačima priredili su fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja, pošto su posle tri uzastopna poraza pobedili AFK iz Ade sa 2:1.

Novobečejci su utakmicu počeli veoma angažovano, rešeni da prekinu tronedeljni post. Do prednosti izabranici trenera Novice Glavaškog došli su u 13. minutu, kada je usledila prava opsada gola gostiju. Najpre je Matić, posle idealnog ubacivanja za igru raspoloženog kapitena Šijanovića, sa nekoliko metara pogodio stativu, da bi odbijenu loptu prihvatio iskusni Ognjen Maleš, koji ju je iskosa sa leve strane poslao u mrežu za vođstvo od 1:0.
Vodeći gol dao je krila domaćim fudbalerima, pa su se prilike ređale kao na filmskoj traci. Posle nekoliko neiskorišćenih šansi, Bojan Matić se iskupio u 42. minutu, kada je posle centaršuta Šijanovića spretno reagovao i za delić sekunde bio brži od golmana Erega, za vođstvo od 2:0.
U nastavku, i pored toga što su igrali sa deset igrača, gosti ne samo da su uspeli da uspostave ravnotežu, nego su opasno zapretili. Dominaciju gostiju u 57. minutu krunisao je „rezervista“ Ervin Tešić, veoma efektnim golom, što je prilično uzdrmalo domaće fudbalere, koji su bili prinuđeni da do kraja utakmice čuvaju minimalnu prednost. U finišu ovog, ne mnogo kvalitetnog susreta, Vladimir Radišić mogao je iz slobodnog udarca sa 25 metara da prekrati muke domaćih, ali je pogodio stativu.
Trener Novica Glavaški posle pobede razmišlja samo o narednom protivniku:
– Bila je ovo za nas ključna utakmica prvog dela prvenstva, pa sada možemo mirno da odigramo završnicu jeseni. Protiv Proletera u Banatskom Karlovcu igraćemo znatno oslabljeni, bez Vladimira Radišića koji se ženi, i golmana Bojana Nemčeva, koji će mu biti kum. Bez obzira na to, očekujem da Proleteru pružimo snažan otpor, šansu će dobiti mladi golman Boris Veskov, koji je debitovao pre dve nedelje u Bajmoku.
U veoma značajnoj utakmici u borbi za opstanak, Vojvodina je u Novom Miloševu zabeležila minimalnu pobedu protiv borbenog sastava Borca iz Pačira (1:0). U prvom poluvremenu vodila se izjednačena igra, ali bez pravih prilika za gol. Novomiloševčani su u nastavku zaigrali na sve ili ništa, što je urodilo plodom. Gol odluke vredan tri boda, u 75. minutu postigao je Marko Rudnički, kada je dobro ispratio akciju koju je započeo Knežević i glavom savladao protivničkog golmana.
U nedelju fudbalere Vojvodine očekuje veliko iskušenje, pošto igraju u Lazarevu sa vodećim Zadrugarom.