Vojvođanska liga – Istok: Novobečejci se probudili

Vojvođanska liga – Istok: Novobečejci se probudilitrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle dva uzastopna poraza u prolećnom delu prvenstva Vojvođanske lige – Istok, fudbaleri Jedinstva su u premijernoj utakmici pred svojim navijačima pružili odličnu partiju protiv kvalitetnog sastava Kozare iz Banatskog Velikog Sela i ostvarili pobedu od 3:1.

Početak utakmice i prilike Žive Parabuckog u 2. minutu, nagovestili su rešenost izabranika trenera Novice Glavaškog da prekinu neuspešnu seriju.
Na prvi gol se nije dugo čekalo. U 17. minutu, posle kornera, koji je izveo kapiten Davorin Šijanović, najviši u skoku, pred golom Kozare, bio je Žarko Đokić, koji je nabačenu loptu glavom sproveo u mrežu nemoćnog golmana Oljače – 1:0. Najbolji pojedinac ovog susreta Žarko Đokić, petnaest minuta kasnije, našao se u ulozi asistenta. Akciju  koju su na desnoj strani započeli Šijanović i Škero, idealnim centaršutom nastavio je Đokić, a sve to je pratio Ognjen Maleš koji je „zaplivao“ kroz vazduh i glavom loptu sproveo u mrežu za vođstvo od 2:0.
U drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu, da bi u 59. minutu iskoristili neodlučnost domaće odbrane i preko Vladimira Kitanovića smanjili vođstvo na 2:1.
Naizvesnost o pobedniku ovog veoma kvalitetnog susreta otklonjena je u 65. minutu kada je Milorad Ivančev, u engleskom stilu, posle kornera Šijanovića, nadvisio odbranu gostiju i  glavom loptu smestio pod samu prečku, za konačnih 3:1.
Dva minuta pre kraja, u prilici da poveća vođstvo bio je kapiten Šijanović, ali je golman Kozare padom u noge otklonio opasnost.  Posle ovog duela Šijanović, zbog povrede,  nije bio u mogućnosti da nastavi utakmicu.
Trener Glavaški zadovoljno je posle utakmice rekao:
– Pobeda je došla u pravi čas, a igrom koju smo pružili još jednom smo potvrdili da možemo daleko više nego što to pokazuje naš položaj na tabeli. Pobeda nam, u psihološkom smislu, znači mnogo pred neugodno gostovanje u Vojvoda Stepi gde igramo sa Crvenom zvezdom koja nas je jesenas iznenadila na našem terenu. Sve osim poraza biće veliki uspeh.
Vojvodina iz Novog Miloševa je gostovanje protiv lidera prvenstva Slobode u Novim Kozarcima iskoristila da, kako se to fudbalskim žargonom kaže, „očisti“ žute kartone. Novomiloševčani su igrali bez sedmorice prvotimaca, ali im to nije bila prepreka da propisno namuče favorizovanog domaćina, koji je tek u finišu utakmice obezbedio pobedu (3:1).
U nedelju Vojvodina u kompletnom sastavu dočekuje Budućnost iz Srpske Crnje.
U sredu, 24. marta, odigrane su utakmice odloženog 19. kola u kojem su, u Novom Bečeju, snage odmerili Jedinstvo i Polet iz Nakova, a u Beloj Crkvi, BAK i Vojvodina iz Novog Miloševa.