Vojvođanska liga istok: Ostavka Vukajlovića

Vojvođanska liga istok: Ostavka Vukajlovićatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Četiri utakmice, četiri pobede bilans je fudbalera Jedinstva iz Novog Bečeja u prvenstvu Vojvođanske lige Istok. Posle Obilića iz Novog Kneževca, AFK iz Ade i Bačke iz Pačira, snagu novobečejskog tima osetio je i Radnički iz Zrenjanina. Izabranici trenera Novice Glavaškog su posle tri uzastopne pobede oprezno otvorili utakmicu, pa u prvom delu i nije bilo ozbiljnijih prilika za gol.

U nastavku domaći su, ulaskom Šijanovića i Milosavljeva, živnuli i posle nekoliko propuštenih prilika došli u vođstvo. U 57. minutu, posle kornera koji je izveo Milosavljev, odbranu Radničkog nadvisio je Vladimir Radišić i glavom loptu smestio u mrežu Zorana Nemčeva. Posle vodećeg gola, idealne prilike da povećaju prednost imali su Maleš i Radišić, ali je golman Zrenjaninaca bio veoma siguran, pa su Novobečejci zabeležili minimalnu pobedu od 1:0.
Jedan od boljih aktera ovog susreta, kapiten Velibor Škero kaže:
– Za nas je najvažnije da smo zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu. Igrali smo oprezno pošto Zrenjaninci imaju kvalitetan tim koji je pre dve nedelje iznenadio Radnički u Bajmoku. Igrali smo na rezultat, što se na kraju isplatilo, pa sada bez opterećenja očekujemo gostovanje u Srpskoj Crnji, gde teško osvajamo bodove. Očekujem da ćemo ovog puta prekinuti neugodnu tradiciju i da se možemo vratiti neporaženi.
Najveće i neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredili su fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa, pošto su na svom terenu neočekivano izgubili od Obilića iz Novog Kneževca (1:2). Ovim porazom Novomiloševčani su posle četiri kola na začelju tabele bez osvojenog boda i gol razlikom 2:11. Epilog slabih rezultata je ostavka trenera Dragana Vukajlovića, koja je prihvaćena. Međutim, još uvek nije poznato ko će biti na klupi Vojvodine na utakmici protiv AFK u Adi.