VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK: Pobeda vratila nadu

VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK: Pobeda vratila nadutrg_fontane

NOVI BEČEJ: Ni utakmice pretposlednjeg (33.) kola Vojvođanske lige – Istok, nisu razrešile enigmu ko će pored Crvene zvezde iz Vojvode Stepe, BAK-a iz Bele Crkve, Budućnosti iz Alibunara i Poleta iz Nakova napustiti ligu.
Bodove spasa osvojila su sva četiri kandidata za jedno mesto koje vodi u niži stepen takmičenja.

Jedinstvo iz Novog Bečeja je pobedilo Radnički u Zrenjaninu (2:3), Radnik Crvenu zvezdu u Vojvoda Stepi (2:4), Dinamo u Pančevu Budućnost iz Srpske Crnje (3:1), a Bačka u Pačiru, vodeći tim prvenstva, Slobodu iz Novih Kozaraca (2:1) .
Novobečejci su u Zrenjaninu nadoknadili bodove koje su sedam dana ranije izgubili od Bačke. Raadnički je dva puta vodio, ali su fudbaleri Jedinstva golovima Matića i Parabuckog uspeli da izjednače rezultat. U finišu su Novobečejci zaigrali na sve ili ništa što je dalo rezultat. Odluka o pobedniku pala je u 84. minutu, kada je povratnik u tim, Ognjem Maleš, posle solo prodora postigao gol vredan tri boda.
Odluka o poslednjem putniku u Područnu ligu Zrenjanin pašće u poslednjem kolu. Jedinstvo u Novom Bečeju dočekuje Obilić iz Novog Kneževca, Bačka igra u Srpskoj Crnji protiv Budućnosti, dok će najneizvesnije biti u Pančevu gde će snage odmeriti Radnik i Dinamo.
Kombinacija ima na pretek, ali kako je u finišu prvenstva bilo neočekivanih rezultata, bilo kakva prognoza je nezahvalna.
Ono što je sigurno, Novobečejcima je u poslednjem kolu neophodna pobeda kako bi izbegli najgore. Toga je svestan i kapiten Davorin Šijanović:
– Dozvolili smo sebi da o sudbini odlučujemo u poslednjem kolu. Pobeda u Zrenjaninu nam je vratila nadu, zato protiv odličnog sastava iz Novog Kneževca moramo pružiti maksimum da bismo izbegli najgore.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su se na najlepši način oprostili od svojih navijača. U zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici pobedili su Borac iz Starčeva rezultatom 4:1. Dominaciju domaćih u 16. minutu krunisao je golom najbolji pojedinac ovog susreta Knežević, posle solo prodora. Isti igrač je u 34. minutu idealno uposlio Stepančeva koji je loptu kroz noge gostujućeg golmana poslao u mrežu – 2:0. U 41. minutu Silvester Mezei je sa 25 metara loptu smestio u same rašlje i tako zapečatio sudbinu Borca. Gosti su počasni pogodak dali u 62. minutu, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, da bi konačan rezultat postavio rezervista Rockov.
U poslednjem kolu, u subotu, Vojvodina igra u Subotici sa Bačkom 1901.