Vojvođanska liga Istok: Sudije pokvarile derbi komšija

Vojvođanska liga Istok: Sudije pokvarile derbi komšijatrg_fontane

NOVI BEČEJ: U 21. kolu Vojvođanske lige Istok derbi prvenstva u Lazarevu između Zadrugara i vodeće Bačke Topole (0:0), bio je u senci komšijskog derbija u Novom Miloševu gde su Vojvodina i Jedinstvo iz Novog Bečeja odigrali jednu izuzetno uzbudljivu i do kraja neizvesnu utakmicu.

Umesto prijateljskog odmeravanja snaga u duelu komšija vodio se pravi fudbalski rat, čiji je epilog četiri crvena i šest žutih kartona. Prava je šteta što su ukupan utisak pokvarile nedorasle sudije, koje su svojim odlukama susret dovele na ivicu prekida.
Novobečejci su u prvom poluvremenu dominirali i bez problema došli do vođstva. Najpre je u 18. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Maleš, mladi Vuk Babić savladao Vlaškalina. Desetak minuta kasnije Šijanović je iskoristio zbunjenost domaće odbrane i povećao vođstvo na 0:2. Početak kraja za Jedinstvo usledio je u 40. minutu kada je zbog prigovora sa klupe odstranjen predstavnik Jedinstva Arsen Tošić, što je dodatno povećalo nervozu na terenu. U poslednjem minutu prvog poluvremena, posle gola Ivana Kneževića koji je postignut iz ofsajda (što je u zapisniku konstatovao i delegat Dragan Despotović), susret je bio na ivici prekida. Igrači Jedinstva su posle primljenog gola nasrnuli na pomoćnog sudiju Dragana Jeftenića iz Knićanina, sa željom da promeni svoju odluku. Umesto toga usledio je očekivani epilog, Goran Stanković je dobio crveni, a Marko Drljača dva uzastopna žuta kartona, pa je i on morao u svlačionicu.
Mada sa devet igrača, Novobečejci su se u drugom poluvremenu hrabro borili, i iz kontre tri puta opasno ugrozili gol Vojvodine. Prosto je neshvatljivo kako Matić, Šijanović i Maleš, kada su bili oči u oči sa golmanom, nisu uspeli da savladaju odličnog Igora Vlaškalina. Kazna za promašaje stigla je u finišu utakmice. Najpre je Tomić evrogolom sa 25 metara stigao do izjednačenja (2:2), da bi Knežević u nadoknadi vremena iz neposredne blizine glavom doneo dragocenu pobedu Vojvodini od 3:2.
Trener Novica Glavaški je posle utakmice istakao:
– Znao sam da će se u drugom delu prvenstva događati ovakve stvari. Protiv sudija se ne može ni kada si po kvalitetu daleko bolji od rivala. Sva sreća što smo preneli lepu zalihu bodova iz jesenjeg dela prvenstva, pa ipak možemo mirno da očekujemo dalji rasplet događaja. Moji igrači su se u ovoj utakmici prilično ispraznili, pa sada strepim za ishod narednih utakmica sa Borcem iz Starčeva i Bačkom 1901 u Subotici.
Vojvodina iz Novog Miloševa posle gostovanja u Novom Kneževcu (utakmica je odigrana u sredu) ovog vikenda ima nešto lakši zadatak pošto dočekuje poslednjeplasirani Spartak iz Debeljače.