Vojvođanska liga – Istok: Vojvodina se osladila

Vojvođanska liga – Istok: Vojvodina se osladilatrg_fontane

NOVI BEČEJ: U 25. kolu Vojvođanske lige – Istok kandidati za najviši plasman, Sloboda, Bačka 1901, Bačka Topola  i Budućnost iz Srpske Crnje, zabeležili su pobede, što je samo produžilo neizvesnost u borbi za vrh tabele.

Najprijatnije iznenađenje u ovom kolu priredila je Vojvodina iz Novog Miloševa pobedom u Zrenjaninu protiv Radničkog (0:1), dok je Jedinstvo iz Novog Bečeja izgubilo pred svojim navijačima od kvalitetnog sastava Bačke 1901 (1:2).
Stiče se utisak da su Novobečejci u duelu protiv Subotičana „izgoreli“ u želji da, posle poraza u Starčevu (2:0), obraduju svoje navijače. Posle prividne inicijative domaćih, gosti su posle prekida lako uspeli da dođu do prednosti. Posle odlično izvedenog auta u 19. minutu, napadač Subotičana Đorđija Milić je pored zbunjenih odbrambenih igrača Jedinstva bio najspretniji i glavom loptu sproveo u mrežu – 0:1. Bio je to „hladan tuš“ za domaćina, a u 27. minutu usledio je novi. Posle slobodnog udarca koji je izveo Andraš Strapak, odbrambeni igrač Branislav Babić bio je najviši u skoku i glavom povisio vođstvo svog tima na 2:0. U finišu prvog poluvremena, jedan od boljih u timu Jedinstva Davorin Šijanović je propustio priliku da smanji prednost gostiju, ali je njegov „projektil“ prošao pored  gola.
U drugom poluvremenu Novobečejci su opsedali gol Subotičana. Usledilo je nekoliko dobrih prilika, ali je nepremostiva prepreka bio golman Božidar Tumbas. Prosto je neshvatljivo šta je promašio mladi Ervin Rigo kada se našao oči u oči sa golmanom gostiju, a kasnije prilike nisu iskoristili ni Žarko Đokić i Bojan Matić. Počasni pogodak Novobečejci su postigli u 66. minutu iz jedanaesterca, koji je posle prekršaja nad Markom Drljačom, uspešno realizovao Žarko Đokić.
Posle dva uzastopna poraza Novobečejci u subotu igraju u Bačkoj Topoli sa istoimenom domaćom ekipom, koja još uvek gaji nadu da  može učestvovati u borbi za najviši plasman. Ali, i pored toga, kapiten Šijanović smatra da njegova ekipa nije bez šanse:
– U Bačkoj Topoli postoje idealni uslovi da se odigra kvalitetna utakmica. Nama posle dva poraza ne preostaje ništa drugo nego da se dobrom igrom iskupimo. Nastupićemo kompletni, a kako nemamo šta da izgubimo, pružićemo sve od sebe da ostvarimo što povoljniji rezultat.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su se baš osladili kraj zrenjaninske šećerane. Mada su igrali bez Kneževića, Nikolića i Petrovića, izabranici trenera Dragana Vukajlovića su prevazišli sva očekivanja i slavili pobedu. Silvester Mezei, povratnik u tim,  je u 3. minutu, sa 18 metara poslao pravu „bombu“ ka golu iskusnog Magde koji je uspeo samo pogledom da isprati let lopte u mrežu. Prednost koju su stekli Novomiloševčani su uspešno sačuvali i tako obezbedili dragocene bodove u borbi za opstanak, a istovremeno prekinuli pobedonosnu seriju Zrenjaninaca (osam utakmica bez poraza).
Treneru Vojvodine Draganu Vukajloviću, posle remija sa Bačkom iz Pačira, ova pobeda došla je kao melem na ranu:
– Ovakve pobede su najslađe. Na put smo krenuli bez ikakve nade, a vratili smo se sa tri boda. Iskupili smo se za slabu igru protiv Bačke i sada daleko mirnije očekujemo duel sa Obilićem iz Novog Kneževca koji je pravi prolećni hit. Radi se o kvalitetnom sastavu, zato opreznost nije na odmet, a do uspeha možemo doći samo ukoliko ponovimo igru iz Zrenjanina.