Vojvođanska liga sever: Peticom vraćen dug Vrbasanima

Vojvođanska liga sever: Peticom vraćen dug Vrbasanimatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u utakmici 10. kola Vojvođanske lige sever ubedljivo pobedili ekipu Vrbasa sa 5:0 (1:0).

Do osme prvenstvene pobede Bečejci su došli zasluženo, zahvaljujući kvalitetnoj igri na sredini terena u kojoj su se isticali Nemanja Kragović i Nemanja Stanojev, borbenošću i dobrom i nesebičnom saradnjom Bojana Stojičića, Žarka Kobiljskog i Ognjena Đuričina u fazi napada, koja je doprinela da čuvar mreže Vrbasana, koji su očito došli u Bečej da ostanu neporaženi i prime što manje pogodaka, bude pet puta savladan.
Strelci su bili: Žarko Kobiljski u 44, Bojan Stojičić u 50, Nemanja Stanojev u 73. i Ognjen Đuričin u 79. i 82. minutu utakmice koja je odigrana na Gradskom stadionu kraj Tise pred oko 200 gledalaca. Sudio je Kristijan Čapo iz Subotice. Žute kartone dobili su: Varga, Savić i Simić (Vrbas).
OFK Bečej 1918: Živkov, Mihalec, Rigo, Kragović, Stanojev, Dražić (od 64. minuta Vorgučin), Vasin, Dabižljević (od 78. minuta Korać), Stojičić, Đuričin, Ž. Kobiljski (od 75. minuta Kudrić).
Vrbas: Latinović, Savić, Tepavčević, Varga, Kantor, Jakić, Jovanović, Doknić, Badonji, Vasiljević, Simić (od 75. minuta Mrđenović).
Pored zadržavanja čelne pozicije, ostvarenom pobedom fudbaleri Bečeja su se na najbolji način revanširali Vrbasanima za nerešen rezultat iz prošle sezone na Gradskom stadionu kraj Tise kojim je prekinuta pobednička serija, kada su gajili ambicije za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja.
Međutim, kako se kasnije pokazalo, meč bez golova protiv Vrbasa bio je prekretnica, jer su nakon toga usledili porazi od Tise u Adorjanu (1:0), zatim nerešeno sa Srbobranom (0:0) na domaćem terenu, pa poraz (2:0) od Zadrugara u Srpskom Miletiću, što je najveći rival za osvajanje prvog mesta, ekipa Bratstva 1946 iz Prigrevice, iskoristila i stekla nedostižnu prednost od 11 bodova na čelnoj poziciji prvenstvene tabele Zonske lige Bačka, koju je zadržala do kraja takmičenja i zasluženo izborila status srpskoligaša.
Očekuje se da se takav scenario neće ponoviti. Takav utisak svojom igrom ostavljaju fudbaleri Bečeja iz utakmice u utakmicu. Predvođena Dejanom Stanojevim, sportskim direktorom kluba, koji je preuzeo tim od dotadašnjeg šefa stručnog štaba Dalibora Novčića, nakon poraza na startu prvenstva na svom terenu od fudbalera Budućnosti iz Gložana, novajlije u aktuelnom takmičenju, ekipa ne zna za poraz. U 9 utakmica zabeležila je 8 pobeda i jedan nerešen ishod i to na gostovanju u Srbobranu protiv istoimene ekipe (0:0) uz impozantnu gol razliku od čak 31 datih i samo tri primljena gola, odnosno ekipa Bečeja je dala 3 gola na svakoj utakmici. To ukazuje na opravdanost određenih rokada u timu i formiranje napadačke trojke Kobiljski, Đurčin, Stojičić, koja je pored dobre međusobne asistencije znala da iskoristi pasove radilice i kapitena ekipe Dabižljevića i centaršuteve Mihaleca, Vasina, i novajlije Riga, i dokazala da nije bilo neprelaznih prepreka u protivničkim odbranama u dosadašnjem takmičenju, iako se rivali Bečeja opredeljuju na neugodne i nepopularne odbrane, takozvani „bunker“, a sa druge strane u poslednja četiri meča mreža golmana Živkova je mirovala. Poslednji put se zatresla na gostovanju u Apatinu, a preostala dva pogotka su primljena u 1. kolu protiv Budućnosti (1:2), što ukazuje na dobro organizovanu liniju ispred svog šesnaesterca predvođenu Kragovićem koji zajedno sa Stanojevim i mlađanim Dražićem čini sponu sa sredinom terena.
Po svemu sudeći opravdana je tvrdnja Dejana Stanojeva prilikom preuzimanja tima da „ekipa ima potencijala, ali još uvek nije izbalansirana“ i da će trebati vremena i strpljenja da neke stvari dođu na svoje mesto. Čini se da se to i dogodilo.
Do kraja prvog dela prvenstvene trke je ostalo još pet utakmica, a u narednom prvenstvenom kolu fudbaleri Bečeja se u Tavankutu u nedelju, od 14 časova, sastaju sa istoimenom ekipom sa kojom su prošle sezone odigrali nerešeno u oba susreta. U Bečeju je bilo 1:1, a u Tavankutu 2:2.