Za Dan Novog sela: Sedmi put zajedno

Za Dan Novog sela: Sedmi put zajednotrg_fontane

Početkom septembra su građani Novog sela sedmi put zaredom proslavili Dan Novog sela manifestacijom „Živimo zajedno – Együtt élünk“. Bile su organizovane sportske manifestacije, takmičenje u kuvanju i kulturno-zabavni programi.

Za pobednički pehar na turniru u malom fudbalu takmičilo se sedam ekipa. Pobednici turnira su fudbaleri iz ekipe GTZ „Vulkanizer“, jer su u finalnoj utakmici rezultatom 3:2 savladali ekipu „Fortuna Ljubica“, a treće mesto osvojio je tim „Fortuna“. Sabolč Sel je proglašen za najboljeg igrača turnira, najefikasniji je bio Žarko Kobiljski, a priznanje za najboljeg golmana dodeljeno je Savi Vadaskom. Najbolji sudija bio je Gruja Kajčić, a najvatreniji navijač Dragan Sremčević.

Takmičenje u kuglanju održano je u Bačkom Gradištu, na kojem je učestvovalo sedam ekipa. Najuspešnija je bila „Eurogradnja“ iz Bečeja sa 471 oborenim čunjem, drugoplasirana je ekipa Bačko Gradište I (469), a treće mesto je zauzela ekipa Temerina (463).

Pobednici takmičenja u kuvanju svinjskog paprikaša, u konkurenciji 23 ekipe, bili su Atila Boja i Kristijan Kontar. „Kod kuće često kuvamo, ali ovo je prvi put da se u tome takmičimo i nismo se nadali osvajanju bilo koje nagrade. Srećni smo i čast nam je što smo pobedili u ovako jakoj konkurenciji“, rekli su pobednici. Drugu nagradu su osvojili Žolt Fodor i Andor Sabo, a bronzane medalje dobili su Laslo Černjak i Zvezdan Ferenc mlađi.

Nagrade su uručili predsednik opštine Vuk Radojević i predsednik Skupštine opštine Bečej, Peter Knezi, koji je bio i jedan od takmičara u kuvanju.

Kulinarsko takmičenje „pratilo“ je zabavno-kulturni program u kojem su nastupili članovi Gradskog duvačkog orkestra, MKD „Petefi Šandor“ i pevačka grupa i plesni par iz Mađarske.

Za proslavu Dana Novog sela i predstavu putujućeg pozorišta lokalna samouprava odobrila je III Mesnoj zajednici 140.000 dinara.