Zagiping turnir: Gradištanci u Zagrebu

Zagiping turnir: Gradištanci u Zagrebutrg_fontane

Na međunarodnom 60. Zagiping turniru održanom od 17. do 19. maja u Zagrebu, na kom je nastupilo preko 800 takmičara iz 12 zemalja, nastupili su i stonoteniseri Vojvodine iz Bačkog Gradišta i zabeležili sjajne rezultate. Prva mesta su osvojili Sabina Šurjan u konkurenciji kadetkinja i pojedinačno kod mlađih kadetkinja, i Akoš Benke u kategoriji mini-kadeta, dok je u ekipnoj konkurenciji bio treći u tandemu sa Aleksandrom Čokić. U kategoriji mini-kadetkinja Radmila Tominjak i Barbara Đurčik su ekipno osvojile drugo mesto. Pojedinačno se Đurčik plasirala u četvrtfinale, dok su se u osminu finala plasirale Edina Benke i Tominjak.

TOP 12

U Senti je minulog vikenda održan TOP 12 turnir Srbije za juniore i juniorke. Predstavnica gradištanske Vojvodine Sabina Šurjan (kao mlađa kadetkinja) osvojila je treće mesto, prva je bila Aneta Maksuti iz Sente, a druga Ana Žofia Fenjveši iz Novog Sada.

Prolećni turnir

U nedelju u Sali OSC Mladost sa početkom u 9 časova u organizaciji STK Bečej održaće se Prolećni otvoreni turnir Bečeja u stonom tenisu u kadetskoj kategoriji.