Zimsko Prvenstvo Srbije u plivanju: Četiri titule Jovane Ječanski

Zimsko Prvenstvo Srbije u plivanju: Četiri titule Jovane Ječanskitrg_fontane

Prvenstvo Srbije u plivanju za mlađe pionire održano je 23. marta u Zrenjaninu uz učešće 326 plivača iz 43 plivačka kluba. PK „Svim star“ je nastupio sa 10 plivača i ekipno je osvojio treće mesto sa 9.249 FINA bodova. Po broju medalja bečejski klub bio je drugoplasirani sa 5 zlatnih, dve srebrne i 6 bronzanih medalja.

Jovana Ječanski postala je četvorostruka prvakinja Srbije (uzrast do 11 godina) u disciplinama 100, 200 i 400 m kraul i 200 m mešovito.
Zita Seke je bila prva na 50 m kraul i treća na 100 m prsno. Teodora Babić osvojila je dve srebrne medalje na deonicama 200 i 400 m kraul. Dejana Kekić je bila dva puta treća na 400 i 50 m kraul. Uroš Kovačev je osvojio treće mesto na 100 i 200 m prsno, a Filip Ratkov je bio treći na 400 m kraul.
Štafete 4×50 m kraul i 4×50 m mešovito (devojčice) bile su četvrte.
Klupski plasman na Prvenstvu Srbije je sledeći: prvi je PK Vojvodina iz Novog Sada, drugi PK „Spartak“ iz Subotice, treći PK „Svim star“ iz Bečeja, četvrti PK Novi Sad, peti PK „Partizan“ iz Beograda, a šesti PK „Crvena zvezda“ iz Beograda
Dan pre Prvenstva Srbije za mlađe pionire održano je Prvenstvo Srbije za starije pionire (do 14 godina). Na tom takmičenju nastupila su dva člana „Svim stara“. Deana Babić je osvojila pet drugih mesta, na 100 i 200 m kraul, 100 i 200 m leđno i 100 m mešovito. Vukašin Vukanić imao je nekoliko zapaženih nastupa.
Srbija open
Takmičari PK „Svim star“ nastupili su i na Srbija openu u Beogradu. Od 28. do 30. marta održano je prvenstvo u plivanju na kom je učestvovalo 383 plivača iz 44 kluba. „Svim star“ je predstavljalo 7 plivača koji su osvojili 19 medalja.
Jovana Đurić je oborila nacionalni rekord do 16 godina starosti u disciplini 1.500 m kraul u vremenu 17 minuta i 14 sekundi, bila je prva u apsolutnoj kategoriji i generaciji do 16 godina starosti, osvojila je drugo mesto na 400 m kraul, zatim prvo mesto na 800 m u apsolutnoj konkurenciji i prvo mesto do 16 godina, a na 200 m delfin do 16 godina starosti bila je treća.
Jelena Ječanski bila je druga na 400 m mešovito i treća na 200 m mešovito u apsolutnoj kategoriji i prva do 16 godina na 400 i 200 m mešovito. Ivona Čolaković je bila treća u apsolutnoj kategoriji na 200 m leđno i druga do 18 godina starosti, kao i treća na 50 i 100 m leđno do 18 godina i druga na 1.500 m kraul do 18 godina. Anđela Babić je bila druga na 800 i 1.500 m kraul do 16 godina i treća na 400 m mešovito do 16 godina.