musicloverparadise.com

Becejski mozaik

Aktuelno

BM teleks od 24. novembar 2017.

Košarka

Druga MRL sever (m)

7. kolo:
Tisa – Petrovgrad 64:81 (10:17, 25:19, 15:25, 14 20)
Sloboda (NS) – Sivac 74:61
Crvenka – Karađorđevo 71:81
Spartak OKK – Budućnost 78:77
Kadet – Vojvodina 85:59
Velika Kikinda – SO Koš 89:67
Bagljaš – Star 63:106

8. kolo:
Tisa – Sloboda 54:90 (3:23, 23:15, 16:24, 12:28)
Petrovgrad – Star 75:77
SO Koš – Bagljaš 81:57
Vojvodina – Velika Kikinda 53:87
Budućnost – Kadet 88:83
Karađorđevo – Spartak OKK 100:90
Sivac – Crvenka 102:69

9. kolo (25/26.11):
Crvenka – Tisa
Sloboda – Petrovgrad
Spartak OKK – Sivac
Kadet – Karađorđevo
Velika Kikinda – Budućnost
Bagljaš – Vojvodina
Star – SO Koš

10. kolo (2.12):
Tisa – Spartak OKK
Petrovgrad – SO Koš
Vojvodina – Star
Budućnost – Bagljaš
Karađorđevo – Velika Kikinda
Sivac – Kadet
Sloboda – Crvenka

Plivanje

Na Prvenstvu Srbije za učenike osnovnih i srednjih škola održanom na gradskom bazenu u Kragujevcu 15. novembra uz učešće 989 učenika iz 422 škole, opština Bečej je imala deset predstavnika.
Najuspešnija u konkurenciji srednjih škola bila je Jelena Ječanski koja je osvojila 1. mesto u disciplini 100 m leđno sa 726 Fina bodova.
Kod osnovaca 1. mesto je potvrdila Nataša Kekić (VI razred) u disciplini 50 m kraul, kao i Ana Rebeka Nađnemedi (II razred) u istoj disciplini. Do 3. mesta u disciplini na 50 m kraul došla je Jovana Ječanski (VIII razred), Aleksandra Kobilarev (V razred) i Boris Mrkšić (II razred), dok je Jovana Srdanov u disciplini 50 m leđno (II razred) zauzela 3. mesto.
Reka Varga (IV razred), Barnabaš Penzeš (V razred) i Ferenc Kornel (IV razred) su takođe bili učesnici na ovom takmičenju.

Odbojka

I Vojvođanska liga istok (ž)

4. kolo:
Slavija – Bečej 2:3 (26:24, 19:25, 25:23, 25:20, 12:15)
Mladost – Grbić 3:2
Novi Sad II – NS Volej tim 3:0
Proleter – Merkur 2:3
Slobodna je ekipa Bagljaš 023 iz Zrenjanina.

5. kolo:
ŽOK Bečej – Proleter  3:0 (25:21, 25:13, 25:16)
Merkur – Mladost 1:3
NS Volej tim – Bagljaš 023 3:2
Grbić – Novi Sad II 1:3
Slobodna je ekipa Slavije.

6. kolo (25/26.11):
Merkur – ŽOK Bečej
Mladost – Novi Sad II
Bagljaš 023 – Grbić
Slavija – NS Volej tim
Slobodna je ekipa Proletera iz Zrenjanina.

7. kolo:
ŽOK Bečej – Mladost
NS Volej tim – Merkur
Grbić – Slavija
Novi Sad II – Bagljaš 023
U ovom kolu slobodan je tim Proleter.

Stoni tenis

I liga Srbije (ž)

3. kolo:
Vojvodina BG – Dobanovci 3:4
Vojvodina NS – Unirea 4:1
Rapid – Flip 2:4
Josip Kolumbo – Barajevo 4:2
Zmajevo – Požega 4:0

4. kolo (25/26.11):
Barajevo – Vojvodina (BG)
Unirea – Zmajevo
Dobanovci – Požega
Flip – Josip Kolumbo
Vojvodina (NS) - Rapid

Zlato za gradištanski dubl

Na Memorijalnom turniru „Voja Vakulović“ koji se bodovao za rang-liste kadetkinja Srbije, održanom u Smederevu 19. novembra, u konkurenciji kadetkinja Radmila Tominjak, članica STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta, postala je dvostruka prvakinja – pojedinačno i u dublu – a po uspešnosti odmah iza nje je i njena klupska koleginica i partnerka u igri parova Reka Bezeg sa jednom zlatnom i jednom srebrnom medaljom.

Plasman pojedinačno:
1. Radmila Tominjak (Vojvodina)
2. Reka Bezeg (Vojvodina)
3-4. Lila Kovač Katona (Domboš)
3-4. Lenka Nikolić (Spin)

Plasman parovi:
1. Radmila Tominjak, Reka Bezeg (Vojvodina)
2. Lila Kovač Katona, Katarina Gvozdenović (Domboš – Mali Iđoš)
3-4. Lenka Nikolić, Sofija Nikolić (Spin – Smederevo)
3-4. Anita Dobo, Gloria Đerđ (Doža – Skorenovac)

Odbojka

I b liga Srbije (m)

5. kolo:
MOK Bečej – Toplički vitezovi 3:0
Užice – Novi Sad 2:3
Loznica – Banat 3:0
FAP Livnica – Srem iton 0:3
SFS Borac – Bavanište 3:1
Timok – Dubočica 1:3

6. kolo:
Užice – MOK Bečej 3:1
Novi Sad – Dubočica 3:1
Bavanište – Timok 3:1
Srem iton – SFS Borac 0:3
Banat – FAP Livnica 3:0
Toplički vitezovi – Loznica 1:3

7. kolo (25/26.11):
MOK Bečej – Novi Sad
Loznica – Užice
FAP Livnica – Toplički vitezovi
Borac – Banat
Timok – Srem iton
Dubočica – Bavanište

8. kolo (2.12):
MOK Bečej – Loznica
Novi Sad – Bavanište
Srem iton – Dubočica
Banat – Timok
Toplički vitezovi – Borac
Užice – FAP Livnica

I vojvođanska liga sever (ž)

4. kolo:
CVS Elbraco technoland – Libero 3:0 (25:12, 25:18, 25:18)
Apatin – Vrbas
Spartak II – Hajduk 3:0
Soko – Goks in Phibrows 1:3

5. kolo:
Libero – Apatin 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 15:25)
Goks in Phibrows – CBS Elbraco technoland 0:3
Hajduk – Soko 3:1
Vrbas – Spartak II 0:3

6. kolo (25.11):
Libero – Goks in Phibrows (subota, 15 č, OŠ „Svetozar Marković“)
Apatin – Spartak II
Soko – Vrbas
CVS Elbraco technoland – Hajduk

7. kolo:
Hajduk – Libero
Goks in Phibrows – Apatin
Vrbas – CVS Elbraco technoland
Spartak II – Soko

Džudo

Turnir u Galanti

U Galanti u Slovačkoj, gradu pobratimu Bečeja, 11. novembra održan je Međunarodni džudo turnir za poletarce, mlađe pionire, starije pionire i kadete na kom je učestvovalo 520 takmičara iz 56 klubova i 10 zemalja. Na takmičenju je nastupila i mlađa pionirka JK Mladost Una Ivanišević, koja je u kategoriji do 52 kg osvojila bronzanu medalju.

Sirmium 2017

U Sremskoj Mitrovici  19. novembra održan je džudo kup „Sirmium 2017“  na kom je učestvovalo 317 takmičara iz 46 klubova  i tri države u uzrasnim kategorijama poletarci, mlađi pioniri i stariji pioniri. Članica JK Mladost u konkurenciji poletarki Nevena Grbić u kategoriji +43 kg osvojila je bronzanu medalju.

Fudbal

Srpska liga, grupa Vojvodina

13. kolo:
Crvena zvezda – Bečej 1918 1:5
Dinamo 1945 – Bratstvo 1946 2:0
Mladost – Odžaci 2:2
Borac – Cement 0:2
Radnički (NP) – Omladinac 0:2
Radnički (Š) – Radnički (Zr) 3:3
Dunav – Bačka 1901 1:1
Železničar  – Radnički (SM) 1:0

14. kolo:
Bečej 1918 – Mladost 4:1
Bratstvo 1946 – Radnički (SM) 3:2
Bačka 1901 – Železničar 1:1
Radnički (Zr) – Dunav 2:0
Omladinac – Radnički (Š) 4:0
Cement – Radnički (NP) 2:0
Odžaci – Borac 1:2
Dinamo 1945 – C. zvezda 0:0

15. kolo (25/26.11. 13 č):
Borac – Bečej 1918
Crvena zvezda – Bratstvo 1946
Mladost – Dinamo 1945
Radnički (NP) – Odžaci
Radnički (Š) – Cement
Dunav – Omladinac
Železničar – Radnički (NP)
Radnički (SM) – Bačka 1901

MFL Bačka Topola – Mali Iđoš – Vrbas – Bečej

10. kolo:
Mladost radost – Jedinstvo 1:1
Obilić – Mladost 2:1
Budućnost – Krivaja 4:0
Tomislavci – Sloboda 8:0
Pobeda – Eđšeg 2:1
U ovom kolu slobodna je ekipa Vojvodine iz Bačkog Gradišta.

11. kolo:
Vojvodina – Budućnost 6:1
Jedinstvo – Pobeda 4:0
Eđšeg – Obilić 4:3
Sloboda – Mladost radost 1:8
Krivaja – Tomislavci 0:2
Slobodna je ekipa Mladosti iz Radičevića.
Ovim utakmicama je završen prvi deo prvenstva.

Vaterpolo

I b liga Srbije grupa sever

1. kolo:
Bečej – Žak 14:10
Mladost – Valis 10:14
Dunav – Spartak Prozivka  4:6

2. kolo (25.11):
Bečej – Dunav
Žak – Valis
Spartak Prozivka – Mladost

Rate this item
(0 votes)
back to top