Srpska liga Vojvodina: Dinamo prekinuo pobedničku seriju Bečejaca

Srpska liga Vojvodina: Dinamo prekinuo pobedničku seriju Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su prekinuli pobedničku seriju od jedanaest uzastopnih pobeda. U prethodna dva kola su odigrali dva derbija, oba pred svojim navijačima. U susretu 11. kola protiv ekipe Bratstva 1946 iz Prigrevice bili su ubedljivi i pobedili su ih rezultatom 2:0 (1:0) a nedelju dana kasnije identičnim rezultatom poraženi su od ekipe Dinama 1945 iz Pančeva.

U meču protiv ekipe iz Prigrevice Bečejci su, uprkos kvalitetu rivala koji je pružio snažan otpor u borbenoj igri, pred punim tribinama Gradskog stadiona dokazali kvalitet i efikasnost. Strelci Ognjen Đuričin u 89. i Mladen Kovačević u 25. minutu su potvrdili svoje golgeterske potencijale.
U derbiju 12. kola gosti iz Pančeva su rano došli do vođstva, a to je i opredelilo dalji tok utakmice. Mladen Jovančić je u 4. minutu zatresao mrežu Marka Živkova, koji je u dosadašnjem toku prvenstva primio samo četiri gola. Stiče se utisak da je ovaj pogodak izbacio iz koloseka njegove saigrače, jer nisu uspeli da nađu ključ za odbranu gostiju, koja se pokazala kao tvrd orah i dokazala da s pravom važi za jednu od najuspešniju ekipu u aktuelnom takmičenju. Znalački su čuvali prilaze svom golu i uprkos nekoliko zrelih prilika domaćih fudbalera uspeli su da sačuvaju stečeno i sa minimalnom prednošću odu na odmor.
U drugom poluvremenu pokušali su učenici Jovice Lakića brzim menjanjem strana napada i iz prekida igre da nešto više učine, ali fudbaleri iz Pančeva su presingom i „kvarenjem igre“ uspeli da ostvare prevagu na sredini terena i brzom tranzicijom ozbiljno priprete kontranapadima.
Iz jedne takve situacije koja se dogodila nekoliko minuta nakon možda i najzrelije prilike za izjednačenje, kada je Kovačević zahvatio loptu volej udarcem u padu sa desetak metara, a golman Čanović čudesnom intervencijom zaštitio svoju mrežu, gosti su povećali svoje vođstvo. Brzu kontru u 90. minutu, posle osvojene lopte na sredini terena, prihvatio je Nebojša Arbutina, ušao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao.
Bilo kako bilo, Bečejci su prekinuli seriju od 11 uzastopnih prvenstvenih pobeda, ali pored svega vredi istaći da je ekipa do ovog meča u dosadašnjem toku prvenstva  postigla ukupno 37 golova, ili 3,3 po utakmici, a kapitulirala je samo četiri puta. Poslednji put se to dogodilo u Novim Banovcima iz jedanaesterca dosuđenom u 12. minutu utakmice protiv ekipe Omladinca (4:1) u 8. kolu, a prethodno u susretu 5. kola kada su ugostili ekipu Radničkog iz Sremske Mitrovice (3:1) koji su došli u vođstvo bukvalno na samom početku utakmice, praktično su postigli gol samo što su krenuli sa centra, tako da Marko Živkov iz igre nije savladan gotovo 630 minuta ili više od deset sati.
Inače preostala dva od ukupno četiri gola koliko su primili u 11 utakmica, postignuti su u susretu protiv Radničkog u Šidu (6:1) u drugom i protiv Dunava iz Starih Banovaca (3:1) na Gradskom stadionu kraj Tise u trećem kolu jesenjeg dela prvenstva.
Impozantan je bilans i teško je bilo očekivati da se može održati ovakav fantastičan kontinuitet. Znali su to i u stručnom štabu Bečeja ali je nezgodno što se to dogodilo upravo protiv najvećeg rivala u borbi za prvo mesto i na domaćem terenu jer je pored toga što je bodovna prednost sa 9 smanjena na 6, predstoji gostovanje u Pančevu u drugom delu prvenstva gde će Bečejci trebati da ulože dosta truda kako bi se revanširali.
S druge strane smanjen je komfor u daljem toku takmičenja jer u predstojećim utakmicama ekipa nema pravo na kiks. Međutim, isto važi i za Dinamo. Oni su trenutno na drugom mestu sa 27 bodova uz 9 pobeda i 3 poraza koja su doživeli u prva dva prvenstvena kola od ekipe Borac iz Sakula na svom terenu rezultatom 2:1 i na gostovanju u Novoj Pazovi od ekipe Radničkog minimalnim rezultatom a treći poraz pretrpeli su u 4. kolu kao gosti u Starim Banovcima kada ih je pobedila ekipa Dunava sa 2:1.
U narednom kolu Bečejci gostuju u Novom Sadu gde će ih dočekati fudbaleri Crvene zvezde koji su prošle godine zauzeli 14. mesto u prvenstvu Srpske lige grupa Vojvodina a trenutno su na 12. mestu sa 11 osvojenih bodova uz 3 pobede, sedam poraza i 2 nerešena ishoda meča. U dosadašnjem toku takmičenja su na svom terenu od šest utakmica zabeležili dve pobede protiv ekipe Radničkog iz Nove Pazove (3:1) i Dunava iz Starih Banovaca (3:1) a tri puta su poraženi od ekipe Mladost iz Bačkog Jarka (1:4), Radničkog iz Zrenjanina (1:2) i Cementa iz Beočina (0:1) a jednom su odigrali nerešeno protiv fudbalera Radničkog iz Sremske Mitrovice (0:0), tako da je objektivno očekivati da će Bečejci moći da ostvare povoljan rezultat i pokažu da je utakmica protiv Pančevaca bio praktično samo posledica trenutka slabosti.