Džudo klub Mladost: Prvenac za Marijanu Simić i Katarinu Avramov

Džudo klub Mladost: Prvenac za Marijanu Simić i Katarinu Avramovtrg_fontane

Džudisti Mladosti su prošlog vikenda, već po ustaljenom redu, učestvovali na dva turnira, u mađarskom gradu Domaseku i u Turiji. Na oba turnira bili su uspešni.

U Domaseku je u subotu održan „5. Certop kup“ za poletarce, mlađe i starije pionire na kojem je učestvovalo 450 takmičara iz 43 kluba sa teritorije Slovačke, Rumunije, Poljske, Srbije i Mađarske. Džudo klub Mladost je na ovom turniru predstavljalo pet takmičara koji su osvojili isto toliko medalja. U izuzetno jakoj i brojnoj konkurenciji Bečejci nisu uspeli da se okite zlatom, ali su osvojili dve srebrne i tri bronzane medalje.
Duga mesta u konkurenciji poletaraca osvojili su „teškaši“ Milica Grbić (+56 kg) i Marko Simić (+50), dok su bronzane medalje pripale pionirima Nemanji Farkašu (do 36 kg), Nemanji Grbiću (do 60 kg) i Dušanu Dragoviću u kategoriji do 81 kilogram.
Turija je u nedelju bila domaćin tradicionalnog turnira „Pet opština“ za poletarce i mlađe pionire na kojem su učestvovali takmičari iz 13 klubova iz Novog Sada, Bečeja, Vrbasa, Srbobrana i Temerina.
U Turiji je nastupilo osam bečejskih džudista koji su osvojili pet medalja (2-2-1).
Zlatom su se okitili brat i sestra, Marijana (do 38 kg) i Marko (+50 kg) Simić (oboje poletarci), srebrne medalje zaslužili su poletarka Katarina Avramov (do 28 kg) i pionir Aleksa Marković (do 46 kg), dok je bronzano odličje pripalo Stefanu Velickom u kategoriji do 28 kilograma.
Medalje koje su osvojile u Turiji Marijani Simić i Katarini Avramov su prve u karijeri.