Teniski klub Spin: Top spin i posle starta

Teniski klub Spin: Top spin i posle startatrg_fontane

Najbolji teniseri Teniskog kluba Spin nastavljaju sa dobrim rezultatima u ovoj sezoni. Posle sjajnog starta u aprilu i maju, i u tekućem mesecu sakupljaju trofeje i poene za rang-liste.
U poslednje dve nedelje nastupili su na četiri turnira, a najviše uspeha je ponovo imala Rebeka Farkaš. Ona je na turniru prve kategorije za devojčice do 12 godina starosti (Teniski savez Srbije), koji je odigran na terenima TK Novi Sad 2002, stigla do finala.

Do meča za titulu stigla je preko Anđele Dejanović (TK Olimp Beograd), Ane Jandrić (TK Crvena zvezda Beograd), Andree Simeunović (TK Sloboda Čačak) i Mije Mijatović (TK Kol Beograd). U poslednjem meču poražena je od Jovane Vuković iz TK Banjica sa 2:0. Farkaš se prošlog vikenda oprobala i na bečejskom Openu sa dve godine starijim devojčicama. Iako je izgubila u drugom kolu, pošteno je namučila prvu nositeljku (23 na rang-listi do 14 godina) Draganu Samardžić (6:4, 3:6, 7:10) iz TK Duško Aćimović Novi Sad.
Roland Farkaš je u Zrenjaninu na turniru za dečake do 16 godina (druga kategorija) osvojio pehar za treće mesto. On je pobedio Mihajla Ćurića (TK MNL Beograd), Aleksu Đukića (TK Galeb Zrenjanin) i Darka Seferina (TK Agrimes Beograd), ali je u polufinalu poražen od Gorana Markovića iz TK Puma iz Beograda (1:2).
Na ovom turniru je učestvovao i Teodor Češljarov koji je takmičenje završio u četvrtini finala. Ono što nije ostvario u Zrenjaninu, Češljarov je učinio na Sajmištu u Novom Sadu. Na turniru treće kategorije, koji je organizovao TK Novi Sad 2002, osvojio je pehar za treće mesto. On je u prvom kolu bio slobodan, zatim je savladao Ištvana Krajtmara (TK Vojvodina, Novi Sad), Nikolu Blagojevića (TK ŽAK, Sombor) i Aleksu Kuridžu (TK Elit, Novi Sad), a u polufinalu je poražen od domaćeg takmičara Nikole Mišića sa 0:2.