Fudbal – Prva liga Srbije 3. kolo: I dalje post kraj Tise

Fudbal – Prva liga Srbije 3. kolo: I dalje post kraj Tisetrg_fontane

Fudbaleri Bečeja 1918 su u proteklih petnaest dana odigrali tri prvenstvene utakmice i zabeležili jednu pobedu, protiv fudbalera Zlatibora na gostovanju (2:1) i dva poraza od ekipe Javor Matis iz Ivanjice na svom stadionu (1:3) i u Gornjem Milanovcu od ekipe Metalca rezultatom 2:0 i trenutno su na 10. poziciji na tabeli sa šest bodova.

U narednom, 6. kolu Prve lige Srbije u nedelju od 16.30 časova dočekuju ekipu OFK Žarkovo iz Beograda koja takođe ove sezone po prvi put nastupa u ovom rangu takmičenja.
U utakmici 3. kola Prve lige Srbije fudbaleri Bečeja su u Čajetini na stadionu „Švajcarija“ iznenadili ekipu Zlatibora. Pobedili su sa 1:2. Strelci su bili Anđelković za Zlatibor u 58. minutu i Erdeljan u 77. i Cvetković 86. minutu utakmice za Bečej.
Do druge pobede u prvoligaškoj konkurenciji (pobedili su Budućnost u Dobanovcima sa 1:0 i izgubili pred svojim navijačima od Sinđelića sa 1:0) Bečejci su došli nakon velike borbe i preokreta u drugom poluvremenu. Interesantno je da su golove postigli igrači koji nisu igrali od početka susreta. Zanimljivo je i to što je u ekipi domaćina nastupio Goran Potkozarac koji je u prošloj sezoni u Srpskoj ligi branio boje ekipe Bečeja.

Očekivalo se da će fudbaleri Bečeja u drugom predstavljanju u novoj sezoni u prvoligaškoj konkurenciji na Gradskom stadionu kraj Tise protiv ekipe Javor Matis, koja nije imala dobar start u prvenstvu, nastaviti sa dobrim rezultatima. Naime, Ivanjčani su u prvom i trećem kolu na svom terenu odigrali nerešeno protiv Metalca (1:1) i TSC (2:2), a u drugom su na gostovanju poraženi od OFK Žarkovo sa 1:0, tako da dva boda i 12. mesto na tabeli nikako nisu u skladu sa ambicijama dojučerašnjeg člana Super lige. Međutim, oni su zasluženo pobedili rezultatom 1:3 (1:2).

Golove su postigli Nikola Petković u 4. i 80. minutu, Ivan Marković u 21. minutu utakmice za ekipu iz Ivanjice, a jedini gol za Bečej 1918 postigao je Nemanja Lazić u 37. minutu meča.
Rani gol je donekle opredelio tok utakmice, ali isto tako do izražaja je došao i kvalitet dojučerašnjih superligaša koji su imali  prevagu na sredini terena, gde domaći igrači predvođeni Čedomirom Tomčićem nisu uspeli da pariraju. Fizički dobro pripremljeni gosti, po vrlo sparnom i toplom vremenu i ne baš najprijatnijim uslovima za igru, od početka susreta imali su terensku inicijativu i brzim prodorima po bokovima su stvarali višak, što je dovodilo do pometnje u odbrani Bečeja. Posledica takvih okolnosti je i to što je lopta dva puta završila iza leđa Marka Živkova. Nadu da se može načiniti preokret doneo je Nemanja Lazić u 37. minutu.

Zaigrali su učenici Branka Savića, koji zbog povrede nije mogao da računa na Stefana Cvijića, nešto bolje, ali to nije bilo dovoljno protiv rivala koji je očito bio izuzetno motivisan u želji da ispravi propušteno u prva tri kola. I pored nekoliko ozbiljnijih pokušaja Bečejaca u drugom poluvremenu i konsolidacije odbrane ulaskom Marjana Cvetkovića i nastalih formacijskih rokada Save Radića, Nemanje Stanojeva i Nemanje Kragovića, gosti su bez većih teškoća uspeli da sačuvaju prilaze svom golu a na drugoj strani pretili su brzim kontrama. Iz jedne takve prilike u 80. minutu uspeli su da postignu treći gol i potvrde pobedu.

U utakmici 5. kola fudbaleri Bečeja 1918 su se u Gornjem Milanovcu sastali sa ekipom Metalca, gde su pretrpeli i treći poraz ove jeseni (0:2). Strelci su bili Nemanja Kragović, autogol u 18. i Nikola Curnić u 74. minutu utakmice. Za ekipu Bečeja, koja je od 28. minuta igrala sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona igru morao da napusti Nemanja Lazić, dosuđen je jedanaesterac u 83. minutu, ali Mladen Kovačević nije uspeo da ga iskoristi.

Bilo kako bilo, Bečejci su prvi put poraženi na gostovanju a fudbaleri Metalca su došli do prve prvenstvene pobede (tri puta su igrali nerešeno protiv Javora Matis 1:1 i Žarkova 0:0 na domaćem i Inđije 0:0 na gostujućem terenu, a izgubili su na gostovanju od TSC sa 2:0) Pored toga priliku da izvojevaju prvu pobedu pred svojim navijačima Bečejci imaju u narednom prvenstvenom okršaju kada se u nedelju od 16.30 časova sastaju upravo sa ekipom OFK Žarkovo koja je otkinula bod u Ivanjici (0:0) u 3. kolu i identičnim rezultatom odigrala sa TSC minulog vikenda na svom stadionu, dok  je na gostovanjima izgubila od Zlatibora sa 3:0 i Inđije sa 2:1, a jedinu pobedu je zabeležila protiv ekipe Javor Matis u 2. kolu rezultatom 1:0 pred svojim navijačima.