„Bečej open 2011”: Pobeda Kneževine

„Bečej open 2011”: Pobeda Kneževinetrg_fontane

Finalnom utakmicom igranom u nedelju 7. avgusta između ekipe „Kneževina“ iz Turije i bečejske ekipe „MGM Kafe“, završen je, uz učešće 19 ekipa iz Vojvodine, ovogodišnji turnir u malom fudbalu „Bečej open 2011”, započet sredinom jula. Pobednik turnira je „Kneževina”, koja je u zanimljivom i neizvesnom finalu, posle boljeg izvođenja penala (tokom regularnih 40 minuta igre rezultat je bio 2:2), savladala bečejsku ekipu „MGM Kafe“ sa 5:3.

Tačno na sredini prvog poluvremena, golom Milivojeva povela je ekipa „MGM“-a sa 1:0, da bi nekoliko minuta kasnije Filipović, pogotkom sa penala rezultat vratio u egal. U drugom poluvremenu bila je ista slika na terenu. Bečejci su ponovo stigli prvi do vođstva, opet preko Milivojeva, ali sa druge strane nije ostao dužan Filipović, uz pomoć koga Turinci su po drugi put na meču izjednačili. Tokom izvođenja penala srećniji su bili fudbaleri „Kneževine“ i osvojili titulu i nagradni fond u iznosu od 100.000 dinara. Drugoplasiranom „MGM Kafeu” pripala je nagrada u iznosu od 50.000 dinara. U borbi za treće mesto i nagradni fond od 30.000 dinara ekipa „Knott autoflex“ je sa 4:2 pobedila novobečejski STR „Blažin“.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Nebojša Bojović („Kneževina“), najbolji strelac sa 31 postignutim golom bio je Ivan Filipović („Kneževina“), a pehar za najboljeg golmana pripao je Zoranu Ćurčiću (STR „Blažin“).
Između utakmica za treće i prvo mesto (u nedelju) u revijalnom meču snage su odmerili veterani Bečeja i Mileševa (0:0), a dan ranije, 6. avgusta, svoje fudbalsko umeće pokazali su i dečaci Škole fudbala Bečej 2008 (2002. godište).