Vojvodina (Bašaid) – „2. oktobar“ (Kumane) 3:3

25. kolo
Kljajićevo – Jedinstvo (NB)

ODBOJKA

„Trofej Bečeja 2011“

Pionirke OK Bečej osvajanjem drugog mesta u svojoj konkurenciji ostvarile su najbolji plasman od svih bečejskih selekcija koje su učestvovale na turniru „Trofej Bečeja 2011“, održanom 14. maja u hali OSC-a „Mladost“. Učesnici turnira, njih oko 150, bili su podeljeni u četiri starosne grupe (škola odbojke, mlađe pionirke, pionirke i kadetkinje), a pored domaćina, koji je učestvovao u svim kategorijama, svoju veštinu u odbojci pokazali su i ekipe OK Vrbas, OK Grbić (Temerin) i OK BIT (Novi Sad).
Prvo mesto u konkurenciji kadetkinja zauzele su gošće iz Novog Sada, druge su bile odbojkašice temerinskog Grbića, a treće Bečejke. Kod pionirki najbolje su bile članice OK Grbić, druge Bečejke, a treće mesto je pripalo odbojkašicama Vrbasa. Identičan redosled, prvi Vrbas, drugi OK Grbić, a treći OK Bečej, zabeležen je kod mlađih pionirki i škole odbojke. Organizatori turnira, a ujedno i treneri ženske selekcije OK Bečej, Aleksandar Ikić, Mate Radina i Saša Bakić najavili su za naredni period slične manifestacije, kako turnire za mlađe selekcije, tako i za seniorke.
Za sredinu juna planiran je na Pogači turnir za mlađe selekcije pod nazivom „Voleyball open 2011“, a tokom leta i bičvolej turniri na terenima bazena OSC-a „Mladost“.

I.S.

DŽUDO

Farkaš i Sabo overili „vizu“ za Niš

Džudisti bečejske Mladosti, Robert Sabo i Robert Farkaš obezbedili su osvajanjem trećeg, odnosno petog mesta na Prvenstvu Vojvodine za juniore, održanom u Đurđevu prošle subote, plasman na Prvenstvo Srbije, koje se sutra održava u Nišu. Sabo je u kategoriji do 66 kilograma osvojio bronzanu medalju, dok je Farkaš u kategoriji do 60 kilograma zauzeo peto mesto. Treći član bečejske ekspedicije Nemanja Aleksić, ispao je u drugom krugu. Na pokrajinskom prvenstvu pored Mladosti učestvovalo je još 105 takmičara iz 24 kluba.

I.S.

KUNG FU

Osvojili devet medalja

NOVI BEČEJ: Na otvorenom Prvenstvu Vojvodine u kung fuu, disciplini sanda, održanom minulog vikenda u Kikindi, takmičari Kluba borilačkih sportova Jedinstvo iz Novog Bečeja osvojili su devet medalja, četiri zlatne, dve srebrne i tri bronzane.
Zlatne medalje osvojili su pionir Čaba Šimončik, kadeti Goran Olćan i Marijana Rakić i junior Moma Reznić, srebrne pionir Dimitrije Đorđijev i kadet Milan Rakita, a bronzane, pionir Miroslav Rakita, junior Milan Sudarski i senior Robert Šimončik.

S.D.

PLIVANJE

Za Svim star šest medalja

Na međunarodnom plivačkom kupu „Tyr-Toyota max“ u Hodmezevašarhelju (Mađarska), na kom je učestvovalo više od 600 plivača, četvoro plivača PK Svim star osvojili su jednu srebrnu i pet bronzanih medalja. Jelena Ječanski osvojila je srebrnu medalju na 200 metara leđno i bronzanu na 100 metara kraul i četvrto mesto na 200 metara kraul. Ivona Čolaković bila je treća na 200 metara leđno i četvrta na 100 metara kraul. Bence Balzam osvojio je tri bronzane medalje, na 100 i 200 metara kraul i na 200 metara delfin, kao i peto mesto na 400 metara kraul.
Sledeće nadmetanje očekuje plivače Svim stara 28. maja u Novom Sadu, na međunarodnom mitingu „Zmaj“.