Skupština Saveza sportova opštine Bečej na kojoj su prisustvovali predstavnici 33 kluba iz opštine Bečej održana je 8. februara. Skupštini je prisustvovao i predsednik opštine Vuk Radojević i član Opštinskog veća zadužen za sport Miomir Jelenić.
Na sednici Skupštine najviše se raspravljalo o raspodeli novca iz opštinskog budžeta sportskim klubovima. Kako se između ostalog navodi u saopštenju za medije Saveza sportova opštine, predložena raspodela je usvojena (za je glasalo 32 predstavnika kluba, protiv je bio jedan, a niko nije bio uzdržan), međutim, nije saopšteno koliko novca je raspodeljeno, koji klubovi su dobili najviše, po kojim kriterijumima.

Plivanje

Daljinsko plivanje

Jelena Ječanski, plivačica „Svim stara“, bila je pobednica u apsolutnoj konkurenciji u drugom kolu daljinskog plivanja u Somboru. Na takmičenju, koje je održano u Somboru 10. februara, učestvovalo je 45 plivača na deonici od 2,5 kilometara.

Turnir u Sarajevu

Na turniru „Aqvatics 2013“ od 15. do 17. februara u Sarajevu Jovana Đurić je osvojila treće mesto u apsolutnoj konkurenciji na 800 metara kraul, u apsolutnoj kategoriji na 400 metara bila je treća i prva u svojoj generaciji.

Kup u Somboru

Na Polet kupu u Somboru, koji je održan 16. februara uz učešće 166 plivača iz 20 klubova, Bence Balzam je bio prvi na 100 i 200 metara delfin (deca rođena 1999-2000. godine), a osvojio je drugo mestu na 200 i 800 metara kraul.

Zimske čarolije

Na međunarodnom mitingu ,,Zimske čarolije“ održanom 17. februara u Somboru uz učešće 362 plivača i 22 kluba iz Mađarske, Hrvatske, BiH, Rumunije i Srbije, nastupilo je 10 plivača „Svim stara“ koji su osvojili su 8 medalja i drugo mesto po osvojenim medaljama. Jovana Ječanski je osvojila dve zlatne medalje i proglašena je za najbolju u generaciji 2003. godišta, Aleksa Pantić je zaslužio zlatnu i srebrnu medalju, Filip Kovačev zlatnu, Uroš Kovačev srebrnu, kao i Momir Slavnić. Štafeta u sastavu Momir Slavnić, Uroš Kovačev, Aleksa Pantić i Filip Kovačev bila je drugoplasirana.

Stoni tenis

Međunarodno prvenstvo Češke

Kadetska reprezentativka gradištanske Vojvodine, Sabina Šurjan od 15. do 17. februara učestvovala je na međunarodnom prvenstvu Češke. Kadetkinje Srbije ekipno su stigle do četvrtfinala, gde su poražene od pobedničke ekipe turnira, reprezentacije Rumunije.
Sabina Šurjan je ostvarila najbolji rezultat u igri parova sa Izabelom Lupulesku: osvojile su bronzanu medalju.

II vojvođanska liga (M)

U XX kolu II vojvođanske lige za muškarce 16. februara je ekipa Vojvodine bila domaćin trećeplasirane ekipe Mladost iz Nove Pazove. U derbiju kola slavili su domaćini rezultatom 4:1. Ištvan Poljak je ostvario dve pobede, Akoš Benke jednu, a dubl Benke-Poljak takođe jednu.
Muška ekipa Vojvodine je sa skorom 17:1 zadržala prvo mesto na tabeli i od drugoplasirane Vojvodine 2011 iz Novog Sada „beži“ za četiri boda.

Odbojka

Prva vojvođanska liga (Ž)

Odbojkašice Bečeja su prošlog vikenda u prvom kolu prolećnog dela šampionata savladale kod kuće Partizan iz Bača sa 3:0, po setovima 26:24, 25:10, 25:19.
Bečejke su meč počele bojažljivo, na „oruk“ dobile prvi set, da bi ostala dva seta za njih bila laka.
Trener ŽOK Bečej Aleksandar Ikić zadovoljan je startom odbojkašica u nastavku prvenstva.
– Pobedu smo ostvarili u prelepoj atmosferi OSC-a „Mladost“. Protivnik nije bila ekipa za potcenjivanje, štaviše, Partizan je veoma solidna ekipa. Čestitam devojkama na borbenosti i zalaganju, kao i navijačima na atmosferi koju su napravili – rekao je Ikić.

Džudo

Prvenstvo Vojvodine, „TEMERIN 2013”

Džudisti Mladosti osvojili su u protekla dva vikenda četiri zlatna odličja na dva takmičenja. U drugoj nedelji februara u Stepanovićevu održano je Prvenstvo Vojvodine za kadete, na kom je učestvovalo 153 takmičara iz 32 kluba. Mladost je nastupila sa šest takmičara i osvojila jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju. Zlatnu medalju zaslužio je Dušan Dragović u kategoriji do 90 kilograma, a bronza je pripala Kornelu Sabou u kategoriji do 66 kilograma.
Nedelju dana kasnije, 16. i 17. februara u Temerinu je održan XXIX turnir „Temerin 2013” za sve uzrasne kategorije, osim za seniore. Bečejski džudisti osvojili su šest medalja. Zlatom su se okitili junior Robert Sabo u kategoriji do 66 kilograma i starija pionirka Milica Grbić u kategoriji +63 kilograma, srebrne medalje su osvojili poletarci Luka Sremčević u kategoriji +50 kilograma i Marijana Simić u kategoriji +43 kilograma, a bronzanu kadet Dušan Dragović u kategoriji do 90 kilograma.

Karate

Internacionalni turnir u Slovačkoj

Na internacionalnom karate takmičenju u Slovačkoj, u okviru Šotokan karate saveza Srbije 10. februara nastupilo je osmoro takmičara Karate kluba „B.P.S“ iz Bačkog Petrovog Sela.
U konkurenciji 400 takmičara iz Slovačke, Češke, Rumunije, Rusije, Italije, Mađarske i Srbije, savet Srbije bio je prvoplasirani sa 26 osvojenih medalja.
Iz Karate kluba „B.P.S“ nastupili su Arpad Čepela, Nevena Kosanović, Anabela Aleksa, Snežana Damjanović, Aleksandar Damjanović, Milorad Todorović, Jovana Borđoški i Bence Gedelei. U kategoriji izvođenja kata Milorad Todorović osvojio je srebrnu, a Aleksandar Damjanović bronzanu medalju. U borbama u ženskoj konkurenciji Nevena Kosanović osvojila je bronzanu medalju.