Budućnost – Tvrđava
Stari grad – Borac

STONI TENIS

TOP 12

U Bečeju, na TOP 12 najboljih mlađih kadeta Srbije 9. i 10. maja Gradištanci su potvrdili kvalitet. Nakon odigravanja svako sa svakim, Akoš Benke je osvojio prvo mesto skorom 11:0 i time na kraju sezone potvrdio prvo mesto na rang-listi Srbije. On je pobedio na svih osam bodovnih turnira Srbije i na kraju zasluženo je postao prvak bodovnih rang-lista Srbije.
Kod mlađih kadetkinja Radmila Tominjak je stabilnom igrom na turniru, skorom od 10:1, osvojila prvo mesto. Ona je time na rang-listi Srbije zauzela drugo mesto. Treća takmičarka iz Gradišta, Barbara Đurčik je osvojila četvrto mesto, a time je ona na konačnoj rang-listi Srbije petoplasirana.

Prvenstvo Srbije

Državno prvenstvo za sve uzraste karate takmičara u svim takmičarskim disciplinama održano je 17. maja u Beogradu, u organizaciji Šotokan karate saveza Srbije. Na Prvenstvu Srbije učestvovalo je 1.056 takmičara iz 75 klubova. Karate klub „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela učestvovao je na takmičenju sa 12 karatista i sa 6 ekipe.
U ekipnoj konkurenciji u katama ekipa u sastavu Jovana Borđoški, Snežana Damjanović i Aleksandar Damjanović osvojila je prvo mesto. Ekipa u sastavu Snežana Damjanović, Helga Holović i Jovana Borđoški i ekipa pionira – Bence Gedelei, Doroća Berec i Levente Pece – osvojile su drugo mesto, dok poletarski uzrast u sastavu Nataša Đurić, Mihajlo Gucunja i Slađana Kojčić završio je takmičenje na četvrtom mestu.
U borbama je ekipa juniora – Milorad Todorović, Krištof Pinter (KK Bečej) i Aleksandar Damjanović – osvojila zlatnu, a juniorke – Jovana Borđoški, Eva Karačonji i Snežana Damjanović – srebrnu medalju.
U katama u pojedinačnoj konkurenciji Jovana Borđoški je zaslužila zlatnu, a Snežana Damjanović i Levente Pece srebrne medalje.
U borbama je Jovana Borđoški osvojila srebrnu, a Milorad Todorović i Nataša Đurić bronzane medalje. Đurić je uspela da izbori i jednu zlatnu medalju u sastavu ekipe „Mladost“.

DŽUDO

Turnir u Kanjiži
U Kanjiži 16. maja održan je 8. Međunarodni i memorijalni džudo turnir „Branko Dragić“ za poletarce i mlađe pionire. Na turniru je učestvovalo 282 takmičara iz 28 klubova iz tri države. Džudo klub „Mladost“ iz Bečeja je osvojio jednu zlatnu i tri bronzane medalje. Zlatno odličje zaslužila je poletarka Nevena Grbić u kategoriji do 38 kg, a bronzane Leon Benkovič u kategoriji do 46 kg, Luka Šijački u kategoriji do 31 kg i u kategoriji do 50 kg Viktor Ivanović.