BM teleks od 24. juna 2011.

BM teleks od 24. juna 2011.trg_fontane

Prvenstvo Evrope
Tomićević četvrti

Na nedavno završenom XXIII Prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu, koje je uz učešće 650 takmičara iz 38 zemalja održano od 17. do 19. juna na Adi Ciganliji u Beogradu, najmlađi član reprezentativne muške posade, Bečejac Marko Tomićević, osvojio je četvrto mesto u disciplini K-1 1.000 metara, odnosno 11. poziciju u K-1 5.000 metara.

U trci na 1.000 metara Tomićević je odlično započeo trku, na prvih 200 metara bio je treći, tada gubi koncentraciju i pada na šesto mesto, da bi mu u furioznoj završnici za tri stota dela sekunde „ispala iz ruku“ jedna od medalja. Novi, odnosno stari prvak Evrope je Nemac Mаks Hof, srebro je pripalo Belorusu Aleksu Jureniju, a bronza Portugalcu Fernаndu Pimentu. Iako nije uspeo da osvoji medalju, Tomićević je s obzirom na jaku konkurenciju ipak zadovoljan svojim rezultatom, koji ukoliko ponovi na Svetskom prvenstvu u Segedinu (održava se sredinom avgusta) i osvoji jedno od prvih osam mesta, obezbeđuje mu put na Olimpijske igre u Londonu 2012.

Vreme radi za Balašu

Posle izvanrednih uspeha ostvarenih u prethodne dve nedelje, kada je u Luksemburgu na Prvenstvu sveta NAC bodi-bilding federacije osvojio treće mesto, a u Budimpešti na kontinentalnom šampionatu WBBF federacije zlatnu medalju, Arpad Balaša, član Bodi-bilding kluba Bečej, je 18. juna u Budimpešti učestvovao na još jednom planetarnom prvenstvu, ovaj put u organizaciji WBBA federacije i zabeležio nešto slabiji rezultat, osvojivši, kao najmlađi učesnik, peto mesto u konkurenciji oko 200 takmičara iz 25 zemalja. Iako je nezadovoljan svojim poslednjim nastupom u glavnom gradu Mađarske, može se slobodno reći da vreme radi za ovog talentovanog Petrovoselca, o kojem će se sve više i više pisati i govoriti. Do kraja sezone pred Balašom su ostali još izazovi na državnom nivou, nekoliko prvenstava u različitim federacijama, koja svoja takmičenja organizuju na teritoriji Republike Srbije.
– U narednom periodu ceo svoj rad fokusiraću na stvaranje mase. Boli me za mene slab rezultat u Budimpešti. Većina mojih protivnika bila je slabija i manje spremnija od mene, ali je presudio uticaj sudija i njihovih saveza – rekao je Balaša. I.S.

Bečejski letnji kup

U organizaciji PK Bečej na otvorenom bazenu OSC-a „Mladost“ 18. juna održan je međunarodni plivački miting „Bečejski letnji kup“ , koji je i ove godine privukao više od 250 takmičara is Srbije, Rumunije i Mađarske. Za PK Bečej nastupilo je 28 takmičara koji su osvojili 10 zlatnih, četiri srebrne i jednu bronzanu medalju. U konkurenciji 18 klubova PK Bečej je u konačnom plasmanu zauzeo drugo mesto.
Zlatne medalje osvojili su Čongor Tot Hasnoši (200 metara leđno), Šebešćen Šinkovič (200 metara leđno i kraul), Sebastian Sabo (200 metara mešoviti stil i kraul), Akoš Beda (50 metara leđno), Zita Seke (50 metara prsno i kraul) i Marijana Stefanović (200 metara leđno) kao i štafeta 8×50 kraul u sastavu Šinkovič, Šebešćen, Sabo, Farkaš, Toto Hasnoši, Stefanović, Kara, Pandurović i Marina Matić. Srebrne medalje zaslužili su Tamaš Farkaš (200 metara mešovito i kraul), Marijana Stefanović (200 metara mešoviti stil) i Selena Pandurović (50 metara delfin). Bronzanu medalju je osvojila Reka Kara (50 metara delfin).

Sabo prvi na maratonu

PK Bečej je 19. juna nastupio na prvom maratonu na 2.500 metara u Somboru sa četvoro takmičara. Na takmičenju se okupilo 38 takmičara iz Srbije, Mađarske i Nemačke. Apsolutni pobednik maratona bio je Sebastijan Sabo iz PK Bečej (vreme 0:29:10). U konkurenciji od 18 do 25 godina starosti prvak takmičenja postao je Šebešćen Šinkovič, a u grupi od 13 do 17 godina starosti Čongor Tot Hasnoši osvojio je drugo mesto.

Došli kući sa šest zlata

Na plivačkom mitingu u Pančevu 18. juna takmičari PK Svim stara u konkurenciji 170 plivača iz 12 klubova osvojili su šest zlatnih medalja. Uroš Kovačev pobedio je u disciplinama 50 metara leđno i prsno u uzrastu 2003. godište, Vukašin Vukanić bio je prvi na 50 metara leđno i 50 metara kraul, a Bence Balzam je takođe osvojio zlatnu medalju na 100 metara kraul i 100 metara delfin.

Zlatni Farkaš i Stojkov

Članovi bečejske Mladosti, poletarac Aleksandar Stojkov, u kategoriji do 46 kilograma i stariji pionir Nemanja Farkaš, u kategoriji do 34 kilograma, osvojili su zlatnu medalju na turniru „Pet opština“, održanom 19. juna u Stepanovićevu, uz učešće 170 takmičara iz 12 klubova sa teritorije Novog Sada, Temerina, Vrbasa, Srbobrana i Bečeja.
Pored Farkaša i Stojkova iz bečejskog kluba učestvovalo je još šest takmičara, a čast da se popne na pobedničko postolje imao je još samo poletarac Stefan Velicki, koji je u kategoriji do 31 kilogram osvojio srebrnu medalju.