BM teleks od 24. juna 2016.

BM teleks od 24. juna 2016.trg_fontane

FUDBAL

Liga petlića

Mali fudbaleri Fudbalskog kluba Bečej, rođeni 2004. godine, osvojili su prvo mesto u Ligi mlađih petlića u grupi „C“ Gradske lige Novi Sad. Za pobedničko mesto takmičilo se još devet klubova, a Bečejci su zabeležili pobedu u 13 od 18 utakmica. Od ove godine „petliće“ trenira Nemanja Vasin.
Pehar za pobedu je kapitenu Bečejaca Luki Božičiću uručio sekretar Fudbalskog saveza opština Bečej i Srbobran i predsednik Skupštine OFK Bečej 1918 Slaviša Dabižljević, koji je istakao da je pobeda mladih Bečejaca pokazatelj da fudbal u Bečeju ima budućnost.

Američki fudbal

III liga Srbije

5. kolo:
Vidre (Bč) – Ajkule (Ša)13:14
Divlji psi (NS) – Vitezovi (Kl) 14:6
Slobodan tim: Sokolovi iz Obrenovca.
Ovim kolom je završen prvi deo takmičenja a u plej-of su se plasirala četiri prvoplasirana tima. Prve utakmice doigravanja održaće se predstojećeg vikenda.

Stoni tenis

TOP 12

Na TOP12 turniru najboljih mlađih kadeta i kadetkinja Srbije održanom 11. i 12. juna u Bečeju kod devojaka trijumfovala je stonoteniserka gradištanske Vojvodine Radmila Tominjak a druga je bila Reka Bezeg, članica STK Bečej.

BIT kup

Na VI BIT kupu održanom 18. juna u Bačkoj Topoli u kategoriji mlađih kadetkinja Jovana Kozarski iz Bačkog Gradišta je osvojila treće mesto. Kod devojčica I-II razreda Edina Vasi je stigla do četvrtfinala kao i Livia Teke u kategoriji III-IV razreda.

Plivanje

Miting u Banja Luci

Na prestižnom mitingu u Banja Luci održanom 11. i 12. juna između ostalih nastupio je i Čaba Silađi i mnogi renomirani takmičari, a u okviru izabrane selekcije Vojvodine čiji je trener bio Jovan Ječanski nastupile su i bečejske plivačice Nataša Kekić i Zita Seke koje su osvojile osam zlatnih medalja.
Nataša Kekić je pobedila u disciplinama 100 m, 200 m, 400 m kraul i 200 m leđno uz dva rekorda mitinga i proglašena je za najbolju u uzrastu 2005-2006. godište. Zita Seke je bila 4 puta prva uz dva B finala gde je pobedila i bila je proglašena za drugu u generaciji. Sledeći nastup je na bečejskom Letnjem kupu koji će se održati 25. juna, a potom slede pripreme za državno i vojvođansko prvenstvo tokom jula meseca.