BM teleks od 26. oktobra 2012.

BM teleks od 26. oktobra 2012.trg_fontane

ODBOJKA

Ženski odbojkaški klub Bečej poražen je na početku Prve vojvođanske lige – grupa Sever na gostovanju u Baču od domaćeg Partizana sa 3:2 po setovima (18:25, 25:21, 25:15, 18:25, 15:12).
Prekosutra Bečej u 18 časova u OSC-u „Mladost“ igra protiv još jednog novajlije u ligi, ekipe Hajduka iz Kule, a pored Partizana i Hajduka protivnici Bečeja biće još Spartak 2 iz Subotice, Volejstars Kljajićevo, Apatin, CVS Sombor, Mladost iz Bačkog Petrovca, Merkur iz Bačke Palanke i Turija.

DŽUDO

Takmičari bečejske Mladosti osvojili su proteklog vikenda na dva turnira deset medalja.
Na IV Memorijalnom turniru „Borenovići“ u Bajmoku, na kojem je 20. oktobra učestvovalo 110 takmičara iz 18 klubova, članovi Mladosti osvojili su tri zlatna i dva srebrna odličja. Poletarci Nemanja Živkov Aksin u kategoriji do 38 kilograma, Maša Simić u kategoriji +50 kilograma i Janoš Serda u kategoriji do 24 kilograma osvojili su zlatne medalje. Srebrne medalje pripale su poletarcu Milanu Nikoliću u kategoriji do 40 kilograma i mlađem pioniru Đorđu Nikoliću u kategoriji do 38 kilograma.
Dan kasnije u Ugljeviku (Bosna i Hercegovina) održan je V turnir „Ugljevik 2012“ uz učešće 196 takmičara iz zemlje domaćina i Srbije. Mladost je nastupila sa osam takmičara. Zlatne medalje osvojili su poletarac Aleksandar Stojkov u kategoriji + 50 kilograma, junior Robert Sabo u kategoriji do 66 kilograma i kadet Aleksandar Pujin u kategoriji do 73 kilograma. Mlađi pionir Marko Simić u kategoriji +66 kilograma i poletarac Kosta Šimić u kategoriji do 25 kilograma zaslužili su srebrna odličja.

PLIVANJE

Plivački klub Bečej je proteklog vikenda učestvovao na plivačkom takmičenju u Kikindi. U konkurenciji takmičara iz Rumunije, Bosne i Hercegovine i Srbije Sebastijan Sabo je osvojio bronzanu medalju u disciplini kraul na 100 metara, a Tamaš Farkaš je zaslužio srebro na 100 metara kraul i bronzu na 100 metara u mešovitom stilu.
Takmičarka PK Svim star Jovana Đurić je na međunarodnom mitingu ,,Mladi za mlade“, koji je održan u Sarajevu od 18. do 21. oktobra, osvojila 6 medalja – 2 zlatne (400 metara kraul i 800 metara) 4 bronzane (dve u apsolutnoj kategoriji i dve na 200 metara kraul). Bence Balzam nastupio je u Mađarskoj (Mor) na plivačkom mitingu i osvojio je tri medalje (srebro na 200 metara kraul i bronzu na 100 i 200 metara delfin).

STONI TENIS

Na opštinskom školskom prvenstvu prošle srede u sali STK Vojvodina u Bačkom Gradištu uz učešće 20 takmičara u konkurenciji učenica osnovne škole pobedila je Sabina Šurjan, a u muškoj konkurenciji pobedio je Akoš Benke. U grupi srednjoškolki prva je bila Aneta Poljak iz Ekonomsko-trgovinske škole iz Bečeja, a Kristian Červik je pobedio u kategoriji učenika.
U ekipnoj konkurenciji prva je bila OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta u obe konkurencije, kao i učenici Ekonomsko-trgovinske škole iz Bečeja.