Becejski mozaik

Aktuelno

Sportski mozaik

Evropsko prvenstvo u stonom tenisu za mlade: Bronze za Bečejke

Na Prvenstvu Evrope u stonom tenisu održanom od 15. do 24. jula u Klužu u Rumuniji, kadetkinje reprezentacije Srbije u ekipnoj konkurenciji, Reka Bezeg, svojevremeno igračica STK Bečej i Radmila Tominjak, donedavno stonoteniserka STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta a odnedavno članica aktuelnog šampiona Super lige Srbije STK Novi Sad, osvojile su bronzanu medalju, što je prvo odličje u ovom uzrastu za našu zemlju nakon dužeg vremenskog perioda. Pored toga one su došle do bronze i u konkurenciji parova. Treću bronzanu medalju na ovom takmičenju osvojile su juniorke Sabina Šurjan, takođe nekadašnja igračica Vojvodine iz Bačkog Gradišta i Tijana Jokić.

Read more...

Prva liga Srbije: Polovičan uspeh na startu

Fudbaleri Bečeja su imali polovičan uspeh na startu prvoligaške prvenstvene trke. U premijeri u ovom rangu takmičenja su u gostima u Dobanovcima savladali ekipu Budućnosti sa 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je novajlija Stefan Cvijić koji je u Bečej došao iz Sloge iz Erdevika, a ekipa je nastupila u sastavu: Živkov, Mandić, Kragović, Radić, Stanojev, Tomčić, Rahić (Dabižljević), Cvijić (V. Jelić), Kovačević, Grujić, Dražić (Lazić).

Pripreme fudbalera Bečeja: Serija provera za selekciju pojačanja

Nakon testiranja igrača i prozivke 2. jula kada su počele pripreme fudbalera Bečeja za start prvoligaškog prvenstva koje je predviđeno 11. avgusta, novi šef stručnog štaba Bečeja Branko Savić je imao nekoliko prilika da proveri raspoložive snage i pruži šansu igračima koji se nalaze na probi u novopečenom članu Prve fudbalske lige Srbije.

Uspešan jubilarni humanitarni turnir u uličnom basketu: Najbolji su „Nindža ratnici“ i humani građani

Kancelarija za mlade opštine zajedno sa Košarkaškim klubom  Bečej od 6. do 8. jula organizovala je peti humanitarni turnir u uličnom basketu. Nadmetanje je započeto na profesionalnoj košarkaškoj podlozi ispred gradske kuće, ali je u nedelju, zbog kiše, preseljeno u fiskulturnu salu škole „Zdravko Gložanski“.

Prvenstvo Srbije: Titule za sestre Ječanski

Na prvenstvu Srbije na otvorenim vodama održanom  30. juna na Zobnatičkom jezeru na deonici od 5 km apsolutni pobednik bila je Jelena Ječanski, dok je u kategoriji kadetkinja prva bila Jovana Ječanski, Erik Pešti je bio drugi u pionirskoj kategoriji, a treće mesto zauzela je Karolina Tot Hasnoši. Na deonici  od 3 km  druga je bila Reka Varga.