Dobar otpor šampionu: Bečejci namučili Ekonomce

Dobar otpor šampionu: Bečejci namučili Ekonomcetrg_fontane

U 9. kolu Prve futsal lige Srbije ekipa KMF Bečeja dočekala je pred oko 600 gledalaca na domaćem parketu ekipu Ekonomca iz Kragujevca.

Nakon mnogo šansi i sa jedne i sa druge strane, na odmor se otišlo s rezultatom 2:4, dok su do kraja utakmice Ekonomci napravili veću gol razliku i otišli kući sa zasluženih 3:7.
Pred dobro popunjenim tribinama i u divnom ambijentu bečejski ljubitelji malog fudbala imali su priliku da na delu vide gostujuću ekipu koja je višestruki učesnik Kupa šampiona, a u sadašnjem sastavu ima osmoricu članova reprezentacije Srbije, pojačane dvojicom brazilskih majstora futsala.
Rezultatski ovo i nije bila teška utakmica za Kragujevčane, ali igrom i tempom koji su konstantno diktirali Bečejci jeste. Videlo se da su u nekim trenucima i Ekonomci ostali bez vazduha, ali ipak su uspeli da opravdaju prvu poziciju na tabeli prve lige i svoje evropsko iskustvo.
Od samog početka utakmice tim Bečeja krenuo je žustro i kvalitetno, ali u 2. minutu nakon šuta Mladena Kocića i odbrane Andrića, lopta se odbija do Predraga Rajića, koji klizećim startom uspeva da je smesti u okvir gola Bečeja i dovede svoj klub na rezultat od 0:1.
Nakon koškanja sa sudijama Željkom Stankovim iz Zrenjanina i Dejanom Miljkovićem iz Subotice, zbog prigovora, Siniša Bakrač dobija crveni karton i odlazi sa klupe za pomoćne igrače na tribinu što je značilo da od trećeg minuta Bečejci ostaju sa samo jednim golmanom. U 6. minutu Bečej je imao svoju prvu pravu šansu pri kojoj je Đurić uputio šut ka golu protivnika ali je siguran na golu Kragujevčana bio Miodrag Aksentijević, da bi nakon izbijene lopte Đurić uspešno obavio popravni zadatak i izjednačio na 1:1.

Zaslužili su prvoligaški status

– Ako budu igrali sa ovoliko volje i energije, momci iz Bečeja će sigurno sačuvati prvoligaški status. Da li je izazov dolaska velikih zvezda srpskog futsala bio toliki stimulans za poslednjeplasiranog na tabeli da se na taj način suprostavi prvaku države? – čudio se trener Kragujevčana Ivan Božović. – Ispostavilo se da je ovo bila najteža utakmica koju su Ekonomci odigrali u ovom prvenstvu. Rezultatski nije bilo neizvesnosti, ali ritam i oštrina kojom su se suprotstavili prvaku Srbije iznenađujući su za ekipu koja ima samo tri boda. Kriterijum suđenja dopustio je ovakav razvoj događaja na terenu. Domaćinima je išlo na ruku i to što gosti, čuvajući se za Elite Round, nisu smeli da se upuštaju u veće rizike, kako bi sačuvali ekipu od eventualnih povreda. Pošteno treba reći da su sudije Stankov i Miljković, držeći visok kriterijum suđenja, ovu utakmicu profesionalno priveli kraju – utisci su trenera gostiju Božovića.

Nakon samo minut, posle gužve u kaznenom prostoru Bečeja, lopta se odbija do kapitena Ekonomca Vidana Bojovića koji i pored velike gužve uspeva da uputi loptu ka gornjem desnom uglu gola, i Andrić ostaje nemoćan (1:2). U 9. minutu, na asistenciju Slobodana Rajčevića, Ivan Marinković uspeva sa pet metara da postigne gol i povisi na 1:3. Posle par prilika i šansi za tim Bečeja, u 12. minutu Mladen Kocić još jednom povećava prednost gostujućeg tima i donosi Ekonomcima prednost od 1:4. Dva minuta kasnije (u 14. minutu) iz kontre Đurić dobija loptu i priliku koju koristi i postiže svoj drugi gol kojim smanjuje vodstvo Kragujevčana na 2:4.
Kako se bližio kraj prvog poluvremena Bečejci su bili sve agresivniji i dinamičniji, u 16. minutu kapiten Bečeja Ikić oprobao se dva puta zaredom, ali nije uspeo da postigne pogodak na ovoj utakmici, dok se do kraja oprobao i Đurić koji je posle doturene lopte od strane Kobiljskog promašio stopostotnu priliku, jer se našao pred praznim golom, ali ni ovaj put, kao ni sledeći, u poslednjem minutu, nije bio precizan, pa se otišlo na odmor sa rezultatom od 2:4.
Ekipa Bečeja je na gol Ekonomca uputila loptu u proseku na svakih minut do dva, ali je sjajni golman Anastasijević pokazao svoje kvalitete odbranivši samo u prvom poluvremenu desetak solidnih šuteva.
U drugom poluvremenu Ekonomac je zaigrao agresivnije, što je do kraja utakmice donelo veću gol razliku. Tako je već u 24. minutu odličan solo prodor imao Brazilac Danijel de Souza, ali je u nadigravanju jedan na jedan sa golmanom Andrićem bio manje uspešan. Napadi Ekonomca postali su sve učestaliji, kao i šanse koje su se ređale jedna za drugom, da bi u 26. minutu drugi Brazilac u timu Ekonomca Rudolf da Kosta povisio na 2:5. Do sledećeg gola nije se dugo čekalo, već u narednom napadu tim Bečeja preko Predraga Raškovića smanjio je na 3:5.
U 29. minutu Kragujevčani stvaraju novu kontru u kojoj de Souza u solo prodoru loptu ipak prepušta svom saigraču Rajiću koji školskim golom povisuje još jednom prednost Ekonomca na 3:6, da bi nakon par sličnih kontri u 37. minutu Mladen Kocić povisio na nedostižnih 3:7 što je bio i konačan rezultat ove utakmice.
– Ova utakmica, kao i prošla protiv Marba, utakmice su u kojima smo i sami znali da smo autsajderi. U ovu utakmicu ušli smo svim snagama, „muški“ i agresivno, ali stvarno nismo imali druge, jer ekipa Ekonomca je mnogo kvalitetnija i spremnija. Rezultat je vrlo realan, ali ako odigramo ovako naredne četiri utakmice – imamo šta da tražimo u ovom rangu – izjavio je trener Bečejaca Dejan Stanojev.