Druga liga Srbije: Niži rang sve izvesniji

Druga liga Srbije: Niži rang sve izvesnijitrg_fontane

Rukometaši Jedinstva poraženi su prošle subote od Proletera rezultatom 33:25 (20:7). Poraz u Banatskim Karlovcima je bio za Petrovoselce sedmi na gostovanjima u prolećnom delu prvenstva Druge lige Srbije (još četiri puta su poraženi u OSC „Mladost“), tako da su maksimalno iskomplikovali položaj na tabeli.

Utakmica 32. kola trebalo je da bude derbi začelja. I jednoj i drugoj ekipi bodovi su bili neophodni za veliki korak ka opstanku u ovom rangu takmičenja. Međutim, Jedinstvo i ovaj put nije nastupilo kompletno, pa od neizvesne utakmice nije bilo ništa. Zbog povreda i privatnih obaveza nisu igrali Feldeši, Slavnić, Bakrač i Velimirov, tako da je trener Terzić ponovo imao „tanku“ klupu.
Taj problem, ali i nedostatak kondicije (možda i motiva) video se već na početku utakmice. Rukometaši Proletera su vrlo brzo i lako došli do prednosti od 6:1, koju su iz minuta u minut povećavali. Na odmor se otišlo sa 13 golova prednosti u korist domaćina i tada je već svima bilo jasno da će bodovi ostati u Banatskom Karlovcu.
Drugo poluvreme je više bilo formalnost, Petrovoselci su uspeli da smanje rezultatsku razliku, ali ne manje od konačnih plus osam (33:25).
Najefikasniji na terenu bio je Marko Puhača koji je postigao devet pogodaka, Slobodan Jovčić, Đorđe Mitrović i Nemanja Višković dali su devet golova, Goran Živkov Aksin tri i Bojan Kordulija jedan.
Posle još jednog debakla u redovima Jedinstva nije bilo raspoloženih igrača za priču. Trener Brano Terzić takođe nije hteo da komentariše igru, ali je kratko rekao:
– Nemam komentar na ovakve igre i rezultat. Ekipa koja ne trenira ne može da očekuje bolje od ovoga što nam se dešava. Analizu i širi komentar svega što nam se dešavalo i što se dešava daću nakon završetka sezone.
Do kraja prvenstva ostale su još dve utakmice, u igri su još četiri boda. Da bi ostali u ligi, rukometaši Jedinstva bi trebalo da pobede na oba susreta i da se nadaju „kiksu“ konkurenata (Hercegovina, Proleter). Naredne subote u Bečej dolazi lider prvenstva, ekipa Vojput iz Subotice (5. jun, 20.00), a u poslednjem kolu Petrovoselci putuju u Šid, na „noge“ već otpisanom Radničkom. Međutim, u stručnom štabu nisu optimisti:
– Voleo bih da trijumfujemo u obe utakmice, ali je to realno teško izvodljivo. Ekipa koja ne trenira već dva meseca nema šta da traži protiv ozbiljnih ekipa. Tehnika, taktika i tečna igra se stvaraju na treninzima, a kada toga nema iluzorno je misliti da možeš da pobediš. Subotičani koji su obezbedili plasman u Prvu ligu neće dozvoliti sebi da izgube od momaka koji ne rade. Sumnjam da ćemo u subotu uspeti da ostvarimo povoljan rezultat.