Druga liga Srbije: Od gotovog veresija

Druga liga Srbije: Od gotovog veresijatrg_fontane

KMF Bečej je prošle nedelje poražen od ekipe Kraljević iz Kačareva sa 7:8 (4:1). Bečejci su tako posle osam uzastopnih pobeda izgubili pred svojom publikom.
Utakmica je imala čudan tok, dva različita poluvremena, u prvom su dominirali domaći fudbaleri, a u drugom su gosti načinili veliki preokret.

Bečejci su od prvog minuta krenuli žustro, agilno i čvrsto, pa su u 14. minutu imali velikih 4:0. Seriju je otvorio Kobiljski u 5. minutu, a kada su se gosti otvorili, domaći fudbaleri su kažnjavali svaku grešku igrača Kraljevića – Sekulić u 9, Rašković u 11. i Maksimčev u 14. minutu. Do odlaska na odmor domaći su imali još nekoliko šansi da povise vođstvo, ali su bili neprecizni, a fudbaleri iz Kačareva su posle valjda jedine greške odbrane Bečeja postigli prvi pogodak u 19. minutu (Miljanović).
Bečej je pogotkom Sekulića u prvom minutu nastavka (21) ponovo vratio razliku na plus četiri i oko 1.200 navijača u hali OSC „Mladost“ očekivalo je još jednu sigurnu
pobedu svojih ljubimaca. Minut kasnije Nikolovski je smanjio na 5:2, ali je Sekulić novim pogotkom vratio sigurnost domaćinu (6:2). Međutim, od tog trenutka uloge na terenu su se izmenile, Bečejci su postali statični i bezidejni,  gostujući fudbaleri su diktirali tempo i lagano smanjivali rezultatski zaostatak. Momci iz Kačareva su jedini verovali u preokret do koga su na kraju i stigli – za 14 minuta postigli su šest golova (Nikolovski i Pejčinović po dva, Zlatković i Opuka po jedan) a Bečejci samo jedan (Sekulić). U poslednja dva minuta pri vođstvu Kraljevića od 8:7 trener Bečeja Dejan Stanojev je umesto golmana ubacio igrača, ali ni brojčano jači domaći fudbaleri nisu uspeli da izvuku barem bod.
U redovima Bečeja posle utakmice vladala je neverica:
– Ne mogu da verujem da smo izgubili skoro dobijen meč. U prvom poluvremenu smo igrali sjajno, mogli smo da vodimo i sa pet-šest golova razlike. I u drugi deo igre smo ušli dobro, ali je onda sve krenulo nizbrdo. Ne znam zbog čega smo jednostavno stali, da li nas je stigao umor ili nešto drugo. Glave su sada usijane, treba da se smirimo, izanaliziramo sve i izvučemo pouke iz ovog poraza, da nam se to više ne bi ponovilo – rekao je Nebojša Sekulić, najbolji strelac Bečeja.
Posle 10. kola Druge futsal lige Bečej više nije na prvom mestu. Vršac je pobedom protiv Krune izbio na prvo mesto, sa bodom prednosti u odnosu na Bečej. Upravo u narednom kolu (subota, 6. mart) Bečejci igraju u Vršcu na utakmici koja bi mogla da odluči o putniku u prvu ligu:
– U Vršcu imamo imperativ pobede i siguran sam da će ta utakmica odlučiti o prvaku lige. Na subotnjoj utakmici moramo biti mnogo oprezniji, ispraviti greške koje smo pravili večeras, dati svoj maksimum, ostvariti pobedu i krunisati sve dobre igre u dosadašnjem delu prvenstva – rekao je Sekulić.