Druga liga Srbije: Sekulićeva „petarda“

Druga liga Srbije: Sekulićeva „petarda“trg_fontane

KMF Bečej ponovo se vratio na lidersko mesto na tabeli Druge futsal lige Srbije. Bečejcima je to „pošlo za nogom“ u Vršcu, u derbiju prvenstva su uspeli da pobede ekipu Foruma, najozbiljnijeg rivala za plasman u elitu sa 10:7 (5:4).
Utakmica je opravdala sva očekivanja, bila je kvalitetna i napeta, „varnice“ su sevale na sve strane,  Bečejci su izdržali pritisak važnosti susreta, sudijske (ne)namerne greške i krajnje neprijateljski raspoloženih 1.500 gledalaca da bi na kraju slavili veoma važnu pobedu.

A krenulo je loše po KMF Bečej. Domaći fudbaleri su kao uragan krenuli od prve sekunde i već posle dva minuta bilo je 2:0 za Forum (Bikler, Janković). Bečejci su do daha došli tek nekoliko minuta kasnije, a posle jedne kontre Rašković je pogodio za 2:1. Bikler je četiri minuta kasnije ponovo doveo Vrščane na plus dva (3:1), ali je posle toga nastupio period u kome su Bečejci bili sjajni, pogotovo Nebojša Sekulić. Sa dva pogotka vratio je utakmicu na početak (3:3), zatim je Božičić prvi put doveo goste u vođstvo (3:4), a Sekulić je u 20. minutu trećim pogotkom na utakmici povisio rezultat na 3:5. Da se na odmor ne ode sa ovim rezultatom potrudio se Varaćan koji je u poslednjim sekundama prvog poluvremena smanjio vođstvo gostiju na 4:5.
U prvom delu drugog perioda igre Vrščani su ponovo gospodarili terenom, sa dva pogotka (Rosić, Varćan) preokrenuli su rezultat (6:5) i dali nadu svojim navijačima da mogu do pobede. Međutim, na scenu je ponovo stupio najbolji strelac Bečeja Sekulić, uz odlične asistencije saigrača postigao je dva gola (30. i 32. minut) i najavio pobedu svoje ekipe. Varaćan je dva minuta kasnije još jednom izjednačio rezultat ali je to od fudbalera Foruma bilo sve na ovoj utakmici. KMF Bečej je u poslednja četiri minuta, sa igračem manje, uspeo da savlada domaćina. Junaci su bili kapiten Ikić sa dva gola (36. i 40. minut), a tačku na ovu utakmicu stavio je Vučković iz penala (10 metara) u poslednjim trenucima utakmice.
Posle utakmice nastalo je neopisivo slavlje Bečejaca i njihovih navijača (dva autobusa navijača Bečeja otputovala su za Vršac), a trener Dejan Stanojev je zadovoljan rekao:
– Posle šoka koji smo doživeli prošle nedelje kada smo poraženi kod kuće od Kačareva uspeli smo da se vratimo kada je to bilo najvažnije. Derbi je bio stvarno sjajan, loše smo krenuli, primili smo dva gola za isto toliko minuta, ali smo kasnije došli sebi, zaigrali mnogo bolje i kontrolisali utakmicu do kraja. Čestitam svim momcima, igrali su sjajno, ostavili su srce na terenu. Svaka im čast, igrali su i protiv sudija bez prigovora, kao i protiv strašne atmosfere koju je napravila mnogobrojna publika u Vršcu. Čestitam im, ovo je samo njihova pobeda, kao što je poraz protiv Kačareva bio samo moja greška – rekao je Dejan Stanojev, trener KMF Bečej.
U sledećem kolu u OSC „Mladost“ dolazi ekipa Sombora (nedelja, 14. mart, 18.30). Stanojev očekuje pobedu:
– Samo pobeda dolazi u obzir. Nemamo prava na kiks, jer samo sa dve pobede u preostala dva kola idemo u Prvu ligu. Pozvao bih navijače da u što većem broju dođu i podrže nas na poslednjoj utakmici ove sezone koju igramo u Bečeju.