Druga liga Srbije: Srušen favorit

Druga liga Srbije: Srušen favorittrg_fontane

Rukometaši Jedinstva bili su uspešni u prvom kolu nastavka šampionata Druge lige Srbije. Petrovoselci su prošle subote pobedili ekipu ŽSK-a sa 29:26 (14:12) i tako zabeležili sedmu pobedu u prvenstvu.
Utakmica u hali OSC „Mladost“ opravdala je epitet komšijskog derbija, igralo se čvrsto i neizvesno, a u pojedinim trenucima sevale su i varnice na parketu.

Prvih desetak minuta igralo se gol za gol, a onda su u jednom napadu domaćina isključena dva igrača ŽSK-a (Bosnić zbog prekršaja, Marković zbog prigovora). Oko 200 gledalaca u OSC „Mladost“ očekivalo je da Jedinstvo može da iskoristi brojčanu prednost i da se rezultatski odlepi (tada je bilo 6:5). Međutim, Petrovoselci su promašili tri napada zaredom (jedan sedmerac), a primili su jedan gol. Žabaljčani su iskoristili nervozu koja se uvukla u domaćine i preokrenuli rezultat u svoju korist (7:9). Međutim, Brano Terzić, trener Jedinstva, zatražio je tajm-aut i smirio svoje momke koji su do odlaska na odmor zaigrali neuporedivo bolje, koncentrisano u odbrani sa brzim centrom i za čas je na semaforu pisalo 14:12.
Furiozno su domaći rukometaši počeli i drugo poluvreme, za pet minuta napravili su seriju od 5:0 i u 36. minutu imali su vođstvo od 19:13. Posle visokog vođstva rukometaši Jedinstva su se opustili, ŽSK je smanjio prednost na minus koji je iznosio tri do četiri gola razlike. Tako je bilo sve do 57. minuta kada je Jedinstvo ostalo sa igračem manje. ŽSK je krenuo na sve ili ništa, gostujući rukometaši su zaigrali presing po celom terenu i za samo šezdesetak sekundi postigli tri gola i ponovo se vratili u utakmicu. Imali su gosti i priliku da izjednače, ali je golman Bakrač „skinuo“ zicer Nenadu, a u sledećem napadu Puhača je postigao pogodak za nedostižnu prednost. Tačku na veoma zanimljivu utakmicu stavio je Kordulija u poslednjim sekundama meča (29:23).
Najefikasniji na terenu bio je Marko Puhača sa 8 postignutih golova, po pet su postigli Bojan Kordulija, Goran Živkov Aksin i Nemanja Višković, a po tri kapiten Zoltan Feldeši i debitant u dresu Jedinstva Đorđe Mitrović.
Kapiten rukometaša iz Bačkog Petrovog Sela bio je zadovoljan posle derbija:
– Utakmica je bila odlična, svi rukometaši Jedinstva su odigrali timski, niko nije solirao ili iskakao iz sistema, a utakmicu smo dobili pre svega dobrom igrom u odbrani. U napadu smo pomalo grešili, ali ima vremena da uz dobar rad novog trenera ispravimo greške. U ovoj utakmici smo imali i dodatni motiv zbog činjenice da su Žabaljčani bili favoriti, a koliko smo želeli ovu pobedu govori i slika radovanja na kraju utakmice.
U narednoj utakmici Jedinstvo igra protiv Radničkog (subota, 27. februar). Feldeši očekuje povoljan rezultat i u Novom Sadu:
– Radnički smo pobedili u prvom delu sezone, poznajemo ih dobro i ako u Novi Sad odemo kompletni kao što smo se dogovorili, možemo do povoljnog rezultata.