DRUGA LIGA SRBIJE – VOJVODINA: Bod doneo Andrić

DRUGA LIGA SRBIJE – VOJVODINA: Bod doneo Andrićtrg_fontane

Iako su najavljivali nastavak pobedonosne serije (u jesenjem delu prvenstva zabeležen je skor od sedam pobeda u sedam utakmica) iz prvog dela šampionata, igrači Kluba malog fudbala Bečej „okliznuli“ su se na gostovanju u Kačarevu i sa domaćim Kraljevićevom odigrali nerešeno: 3:3.

Remi Bečeja iskoristila je ekipa Tvrđave iz Novog Sada, koja je savladala sa 5:3 poslednjeplasirani tim Kepa 9 i bodovnu razliku u odnosu na lidera Bečeja smanjila sa minus pet na minus tri boda.
Prvo poluvreme susreta na jugu Banata pripalo je domaćinu, koji je tri puta pogađao mrežu Bečeja za vođstvo pri odlasku na odmor od dva gola razlike (3:1). Kod gostiju precizan je bio jedino Arvai, dok su ostali promašili sijaset šansi. Nastavak susreta doneo je buđenje Bečeja, tačnije Arvaija koji je s dva nova gola doneo izjednačenje svojoj ekipi. Poslednjih deset minuta meča imalo je „hičkokovski zaplet“. Golman Bečeja Andrić dva puta je bio na visini zadatka, prvo je u 30, a potom i u 33. minutu odbranio šut sa bele tačke. Sa druge strane zicere su promašili Stanojev i Sekulović, koji je imao i najbolju priliku za preokret svoje ekipe, ali je 16 sekundi pre kraja sa penala pucao pravo u stativu.
Trener Bečeja Dejan Kapriš smatra da je rezultat protiv Kraljevićeva najpravedniji ishod nedeljnog meča i okreće se novom protivniku, Forumu iz Vršca, sa kojim Bečej igra prekosutra kod kuće.
– Očekujem pobedu svoje ekipe i povratak na put ka baražu. Biće teško. Većina ekipa u ligi vija četvrto mesto koje obezbeđuje opstanak, jer će po svemu sudeći ispasti čak pet timova – rekao je Kapriš.