DŽUDO KLUB MLADOST: Brojalo se do 170

DŽUDO KLUB MLADOST: Brojalo se do 170trg_fontane

U godini koja je za nama, članovi Džudo kluba Mladost, jednog od najboljih bečejskih klubova u organizacionom i takmičarskom pogledu, osvojili su 170 medalja na državnim i pokrajinskim prvenstvima, međunarodnim i domaćim turnirima, na ukupno 52 takmičenja.

Gledano po medaljama, najviše je bronzanih, 79, dok je srebrnih bilo 49, a zlatnih 42. Bečejci su se 13 puta penjali na pobedničko postolje na pokrajinskom prvenstvu (dve zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih medalja), dok su se sa šampionata države vratili bogatiji za osam medalja (po jedna zlatna i srebrna i šest bronzanih medalja). Pojedinačno, najbolji takmičar Mladosti u 2011. godini je stariji pionir Nemanja Farkaš, aktuelni prvak Srbije i Vojvodine, koji je, takmičeći se u kategoriji do 34 kilograma, učestvovao na 22 takmičenja i osvojio 18 medalja, od čega 12 zlatnih, dve srebrne i četiri bronzane. Sezonu za pamćenje imao je i njegov kolega Kornel Sabo, prvak Vojvodine i „bronzani“ sa nacionalnog šampionata, koji je u kategoriji do 55 kilograma učestvovao na 17 takmičenja. Kuriozitet je da se sa svakog takmičenja vratio sa po jednom medaljom: ukupno je osvojio sedam zlatnih, šest srebrnih i četiri bronzane medalje. Stariji pionir Bojan Marticki u kategoriji „teškaša“ +81 kilogram, na 15 takmičenja osvojio je 10 medalja, jednu zlatnog sjaja, četiri srebrne medalje (dva sa prvenstva Srbije i Vojvodine) i pet bronzanih, dok je drugi „teškaš“, mlađi pionir Marko Simić, osvojio 12 medalja (dve zlatne, osam srebrnih i dve bronzane) na 16 takmičenja. Najuspešniji kod „najstarijih“ muških takmičara bečejske Mladosti, kadet Robert Sabo, doneo je u Bečej 12 medalja (dve zlatne, dve srebrne i osam bronzanih) sa 17 takmičenja. Najviše takmičenja imao je i jedan od najmlađih članova, Aleksandar Stojkov, trećeplasirani na pokrajinskom prvenstvu, koji je nastupio na 25 takmičenja i osvojio 21 medalju (pet puta je bio „zlatni“ i „srebrni“, a 11 puta se okitio bronzanom medaljom). Poslednji u nizu takmičara Mladosti koji su u prošloj godini osvajali medalje, bio je Stefan Velicki, koji je u kategoriji do 31 kilograma treći na nivou pokrajine.
Kod devojaka godinu za pamćenje imali su mlađa pionirka Milica Grbić i seniorka Danijela Pavić. Grbić je u kategoriji +56 kilograma bila druga na Prvenstvu Vojvodine, odnosno treća na Prvenstvu Srbije, a sa 14 takmičenja pored navedenih dve medalje osvojila je još 11 (pet zlatnih, po tri srebrne i bronzane). Trofejni niz Danijele Pavić sa pokrajinskih i nacionalnih prvenstava nastavljen je i u 2011. godini, u kojoj se ona u veoma jakoj konkurenciji, sa oba prvenstva u seniorskoj konkurenciji vratila sa po jednom bronzanom medaljom, a u konkurenciji mlađih seniora sa bronzanom (prvenstvo države) i srebrnom medaljom (šampionat Vojvodine).
Milorad Lončarević, trener bečejskih džudista, veoma je zadovoljan rezultatima u prošloj godini. Za takmičare Mladosti sledi kratak odmor, jer ubrzo predstoje i novi izazovi.
– U februaru nam sledi Prvenstvo Srbije za seniore, u martu za kadete, a posle veoma brzo i za mlađe uzraste. Prošle godine jedino u juniorskoj konkurenciji nismo osvajali državne i pokrajinske medalje, ali nam sada u kratkoj pauzi predstoji „prekomanda“ takmičara u starije uzrasne kategorije, pa se nadam medaljama i u toj konkurenciji – izjavio je Lončarević, koji je za ovu godinu najavio i obeležavanje velikog jubileja kluba. – Naš klub 12. oktobra puni 40 godina, a i po 15. put ćemo organizovati veliki međunarodni i memorijalni turnir „Željko Nikolić“ za poletarce, pionire i kadete. Trudićemo se da na turnir dođu i takmičari iz zemalja koje još nisu imale predstavnike u Bečeju. Nastojaćemo i da našim članovima obezbedimo uslove za odlazak u reprezentativne kampove i da im omogućimo odlaske na velike i jake turnire u inostranstvu, jer je to jedini način da napreduju.