Džudo klub Mladost: Dušan Dragović treći u državi

Džudo klub Mladost: Dušan Dragović treći u državitrg_fontane

Prethodna dva vikenda takmičari bečejske Mladosti nastupili su na četiri turnira sa kojih su doneli devet odličja, od kojih čak četiri zlatnog sjaja.

Na prvenstvu države za kadete, na kom je učestvovalo 171 takmičar iz 52 kluba, Mladost je nastupila sa dva takmičara. Dušan Dragović osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 90 kilograma, a Kornel Sabo, u kategoriji do 66 kilograma, završio je takmičenje na petom mestu.
U Turiji su početkom marta održana dva turnira. U subotu, 2. marta održan je međunarodni turnir „Turija 2013“ na kom je nastupilo 240 takmičara iz 28 kluba iz Bosne i Hercegovine, Rumunije i Srbije. Najveći uspeh među bečejskim džudistima na tom takmičenju ostvarili su starija pionirka Katarina Avramov u kategoriji do 44 kilograma i u konkurenciji starijih pionira Marko Simić u kategoriji +66 kilograma: oboje su osvojili srebrne medalje. Bronza je otišla u ruke Davida Fenjvešija u kategoriji +50 kilograma. U istom mestu dan kasnije održano je Prvenstvo Vojvodine za seniore koje je donelo prvo zlatno odličje za bečejsku ekipu. Na prvenstvu je učestvovalo 112 takmičara iz 24 kluba, a zlato je u kategoriji do 52 kilograma pripalo Danijeli Pavić. Pavić je tako stekla pravo da učestvuje na državnom šampionatu 16. marta u Kikindi.
U mađarskom gradu Baja je 3. marta održan međunarodni turnir za poletarce, mlađe i starije pionire, na kom je učestvovalo 210 takmičara iz 34 kluba iz Rumunije, Srbije i Mađarske. „Zlatni momci“ bili su poletarac Kosta Šimić u kategoriji do 25 kilograma i mlađi pionir Aleksandar Stojkov u kategoriji do 60 kilograma. Mlađi pionir Nemanja Živkov Aksin, u kategoriji do 42 kilograma, i poletarka Maša Šimić, u kategoriji +43 kilograma, osvojili su u Baji bronzane medalje.