„EKO KUP – PROGAR 2010“: Trinaest je srećan broj

„EKO KUP – PROGAR 2010“: Trinaest je srećan brojtrg_fontane

KAJAKAŠKA REGATA „Eko kup – Progar 2010“ za mlađe i starije pionire održana je u nedelju na Savi uz učešće 112 takmičara iz 10 klubova.

Najmlađi kajakaši Bečeja i na ovoj regati bili su uspešni, jer je njih 13 osvojilo isto toliko medalja (4-5-4).
Najuspešnija u Progaru (sve trke su vožene na stazi od 1.000 metara) bila je Biljana Relić koja je osvojila tri zlatne medalje. Ona je bila najbolja u MK-1 u svojoj uzrasnoj kategoriji (’98. godište), u MK-2 sa Katarinom Radanović (’98) i u dvosedu mini-kajaka (’97) sa Oliverom Mirilović. Zlatna medalja na Savi pripala je i dvojcu Luka Stojkov-Vukašin Reljić (MK-1, ’99.).
Srebrni na ovoj regati su bili Luka Stojkov (MK-1, ’99) i Olivera Mirilović (MK-1, ’99), kao i dvosedi mini-kajaka Lazar Reljić-Miloš Šošo (2000. godište), Dalibor Belić, Stefan Mirilović (’97) i sestre Tamara i Jasmina Jovčić u kajaku dvosedu (’96).
Treći na cilj u trkama na kupu Progara stigli su Lazar Reljić (MK-1, 2000), Tamara Jovčić (K-1,’96), Katarina Radanović (MK-1, ’97) i Dalibor Belić (MK-1, ’97).
Prošle subote, posle zvanične regate održano je i školsko takmičenje na kojem Bečejci nisu ostali bez medalja. Zlatom se u mini-kajaku za pete i šeste razrede okitio Dalibor Belić, učenik OŠ „Zdravko Gložanski“, srebro je pripalo Stefanu Miriloviću (7. i 8. razredi, OŠ „Zdravko Gložanski“), dok su bronzana odličja pripala učenicama Osnovne škole „Sever Đurkić“, Katarini Radanović (5. i 6.) i Tamari Jovčić (7. i 8. razredi).