Finale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica: Pehar za fudbalere Bečeja

Finale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica: Pehar za fudbalere Bečejatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su osvojili pehar pobednika kupa FSS na teritoriji PFS Subotica.

Oni su u sredu na svom stadionu, u finalnoj utakmici ovog takmičenja, pobedili ekipu Bačke 1901 iz Subotice rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka u vrlo kvalitetnoj fudbalskoj predstavi protiv Subotičana, inače člana Srpske lige, bio je najbolji strelac Bečeja Ognjen Đuričin iz jedanaesterca. Rezultat je mogao biti i ubedljiviji da su realizovane neke od brojnih prilika poput one pri kraju poluvremena kada je šut vrlo zapaženog Vasina na ovom meču golman Bačke odbranio, ili one u 80. minutu kada je strelac jedinog pogotka pogodio stativu. Sve u svemu, Bečejci su zasluženo pobedili ekipu najstarijeg fudbalskog kluba u našoj zemlji i kapiten Slavoljub Dabižlejvić je po završetku utakmice prihvatio pehar koji mu je uručio predsednik PFS Subotica Nenad Nikolić.

Inače, fudbalere Bečeja u subotu očekuje prvenstvo i gostovanje u Karavukovu gde se od 16.30 časova sastaju sa ekipom Poleta i nastavak neizvesne trke u borbi za plasman u viši rang takmičenja. U odnosu na situaciju od pre dve nedelje, situacija se nije promenila. Prvoplasirani Bečejci imaju dva boda prednosti u odnosu na prateću Slogu i kako stvari stoje, ako žele da ostvare ambicije i ostanu na čelu tabele u preostalih sedam utakmica, od čega četiri na gostovanjima (Polet, Vrbas, Tisa i Subotica) i tri na domaćem terenu (Tavankut, Radnički i Tekstilac), moraju zabeležiti pobede, jer njihov rival iz Čonoplje koji ima lakši raspored, vrlo lako može da ih stigne i prestigne ukoliko ostvari stopostotni učinak, a sastaje se kod kuće sa ekipama Radnički, Tekstilac, Potisje i Mladost i na gostovanju sa fudbalerima Subotice, Budućnosti i Zadrugara.