FK Jedinstvo Novi Bečej: Pobeda na rastanku

FK Jedinstvo Novi Bečej: Pobeda na rastankutrg_fontane

NOVI BEČEJ: Utakmicama 30. kola spuštena je zavesa na prvenstvene okršaje u Vojvođanskoj ligi Istok.

Titulu prvaka i plasman u Srpsku ligu Vojvodina osvojili su fudbaleri Zadrugara iz Lazareva sa 69 bodova, dok je na drugom mestu, sa osam bodova manje, Bačka Topola. Drugoplasirana Bačka Topola će ovog vikenda igrati „majstoricu“ sa Borcem iz Novog Sada za plasman u viši stepen takmičenja.
Iz lige su ispali Spartak iz Debeljače, Radnički iz Zrenjanina i Obilić iz Novog Kneževca, dok će AFK iz Ade, samo u slučaju da Bačka Topola izbori plasman u Srpsku ligu, sačuvati mesto u ovom stepenu takmičenja.
Fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja su trećom uzastopnom pobedom, ovog puta protiv Radničkog iz Zrenjanina sa 1:0, zauzeli peto mesto sa 52 boda, koliko ima i četvrtoplasirana Budućnost iz Srpske Crnje, koja je uspešnija u međusobnom duelu. U Novom Bečeju bilo je 5:3 za Jedinstvo, a u Srpskoj Crnji 4:1 za Budućnost.
Novobečejci su sezonu okončali pobedom, ali do nje nisu došli nimalo lako, pošto su u otpisanim Zrenjanincima imali ravnopravnog rivala. Domaći su krenuli silovito, prvu priliku u drugom minutu imao je Matić, da bi isti igrač u 22. minutu pogodio stativu. Desetak minuta kasnije inicijativu domaćeg tima krunisao je, golom glavom, najbolji pojedinac susreta Marko Drljača. U nastavku utakmice Zrenjaninci su se razigrali i opasno ugrozili domaćina. Najzaslužniji što nije došlo do izjednačenja je golman Bojan Nemčev, koji je u dva navrata, izvanrednim odbranama sprečio iznenađenje.
U završnici susreta podmlađeni sastav Jedinstva je imao nekoliko prilika, ali se najbolji strelac Jedinstva Bojan Matić propisno ispromašivao, pa je prvenstvo okončao sa 21 golom.
Najzanimljiviji susret odigran je u Novom Miloševu, gde je Vojvodina pobedila AFK iz Ade sa 2:0. Početak susreta protekao je u ispitivanju snaga i nije nagovestio mnogo uzbuđenja. U 34. minutu, akciju koju je započeo Vasičin, iskusni Živa Parabucki pretvorio je u vođstvo od 1:0. Isti igrač propustio je priliku da u 43. minutu poveća prednost, ali je sa bele tačke pogodio stativu. Pitanje pobednika u 60. minutu rešio je najbolji pojedinac susreta, Edvard Heđeši, pošto je spretno iskoristio zbunjenost odbrane gostiju i iz neposredne blizine savladao golmana gostiju za konačnih 2:0.