Juniorsko prvenstvo Srbije: Podvig Gradištanki

Juniorsko prvenstvo Srbije: Podvig Gradištankitrg_fontane

Na ekipnom prvenstvu Srbije za juniorke, koje je održano 15. januara u Kljajićevu, titulu prvaka Srbije osvojila je ekipa Kristala iz Zrenjanina rezultatom 2.027, dok su juniorke Vojvodine iz Bačkog Gradišta načinile pravi podvig i rezultatom 2.002 osvojile srebrnu medalju.

Ekipa Vojvodine igrala je u sastavu Nina Kaćanski (459), Tanja Slavnić (500), Tijana Kaćanski (534) i Isidora Šibul (509).
Juniorke Jedinstva iz Novog Bečeja osvojile su četvrto mesto sa 1.889 oborenih čunjeva, a nastupile su u sastavu Ildiko Zolnai (503), Angela Zolnai (470), Zorana Černai (505) i Olgica Stojkov (411).
Ekipno prvenstvo Srbije za juniore održano je 15. i 16. januara u Beogradu. Najviše uspeha, u konkurenciji 15 ekipa, imali su juniori Banata iz Zrenjanina (2.305), druga je Senta (2.261), treći Eđšeg iz Bačke Topole (2.143), dok je Jedinstvo iz Novog Bečeja četvrto sa (2.107).
Ekipa Jedinstva je nastupila u sastavu Norbert Ernješi (527), Ištvan Jager (564), Vladimir Petrović (521) i Goran Bugarski (495).
Na Prvenstvu Srbije u igri parova za seniorke, koje je održano u kuglani „Narodne bašte“ u Senti, u konkurenciji 18 parova prvo mesto osvojile su takmičarke Pionira iz Subotice sa 1.205 oborenih čunjeva (Renata Vilov 586, Nevenka Joković 619), a drugo Vojvodine iz Bačkog Gradišta sa 1.153 oborenih čunjeva (Isidora Šibul 579, Snežana Šibul 574).
Takmičarke Jedinstva iz Novog Bečeja, Mirjana Dudevljev (528) i Tijana Svilengaćin (554), zauzele su deveto mesto. Prvih devet parova obezbedilo je pravo učešća na Prvenstvu Srbije.