Juniorsko svetsko prvenstvo: Bronza za Jovanu Trifunjagić

Juniorsko svetsko prvenstvo: Bronza za Jovanu Trifunjagićtrg_fontane

Na Svetskom prvenstvu za juniore održanom od 6. do 14. septembra u italijanskom gradu Riminiju u sastavu naše najbolje selekcije je bila i Jovana Trifunjagić, članica kik-boks kluba iz Bečeja koja je u pojedinačnoj konkurenciji, u disciplini K-1 osvojila bronzanu medalju. Inače, naša selekcija je osvojila 15 medalja, osam zlatnih, tri srebrne i četiri bronzane. Pored toga, u generalnom plasmanu u disciplinama low-kick i K1 rules, Srbija je zauzela visoko drugo mesto, iza Rusije.

Planetarna smotra održana je u konkurenciji mlađih i starijih juniora koji su se nadmetali u svih sedam disciplina kik-boksa: low-kick, K1 rules, full contact, kick lajt, light contact, point fighting i musical forms. Na šampionatu je učestvovalo preko 2.000 takmičara, a na redovnoj godišnjoj skupštini WAKO IF održanoj u Riminiju, predstavnike su imale 64 zemlje.