Községi magyar verseny – Kiváló teljesítmények

Községi magyar verseny – Kiváló teljesítményektrg_fontane

A Petőfi Sándor Általános Iskola volt március 1-én a községi anyanyelvi magyar verseny házigazdája. A feladatlapok korcsoportonként húsz feladatot tartalmaztak, a megoldásukra kilencven perc állt a diákok rendelkezésére.

Az ötödikesek kategóriájában Keller Kinga, a bácsföldvári Svetozar Marković iskola tanulója bizonyult a legjobbnak 19 ponttal. Második lett Kis Gábor (Péterréve), míg a harmadik helyet Tóth Szilárd (Bácsföldvár) és Varnyú Kinga (Petőfi Sándor iskola) osztották. A hatodikosok közül Kolompár Blanka (Samu Mihály iskola) lett az első 19,3 ponttal, Lengyel Anna (Petőfi Sándor iskola) és Kéringer Dorina (Petőfi Sándor iskola) előtt. A hetedik osztályosok közül Firsing Karolina (Samu Mihály iskola) 18 ponttal lett az első, Benkő Edina (Bácsföldvár) és Kormányos Sára (Péterréve) pedig a második, illetve harmadik helyezettek. A nyolcadikosok csoportjában Soltis Paulina (Bácsföldvár) bizonyult a legjobbnak 16,3 ponttal, Goór Yvett (Péterréve), és Fehér Nikolette (Petőfi Sándor iskola) előtt. Ebből a korcsoportból a körzeti versenyre a három első helyezett mellett Sterbik Laura és Recsó Éva (Péterréve), Magyar Zsófia (Samu Mihály iskola) és Horvát Lenke (Sever Đurkić iskola) is eljutott. A körzeti versenyt március 22-én a Petőfi Sándor Általános Iskolában tartják meg.