Komen kup na Malti: Zita Seke je postavila novi nacionalni rekord

Komen kup na Malti: Zita Seke je postavila novi nacionalni rekordtrg_fontane

Bečejka Zita Seke je u sastavu kadetske reprezentacije Srbije osvojila dve srebrne medalje na Komen kupu, u konkurenciji 13 selekcija evropskih država, održanom od 24. do 25. juna na Malti.

Ona je prvog dana takmičenja stigla kao druga u disciplini 100 metara slobodno u vremenu 58.87, a drugog dana je osvojila srebro  u disciplini 50 metara slobodno i u vremenu 26.88 postavila novi nacionalni rekord za devojčice do 14 godina starosti.

Pored toga Zita Seke je isplivala i četvrto vreme  u disciplini 100 metara delfin i 200 metara kraul u veoma jakoj konkurenciji takmičarki iz Italije, Francuske, Grčke, Izraela, Alžira, Turske, Bugarske, Malte, Maroka, Tunisa…

Pored Zite na ovom takmičenju u sastavu naše selekcije koja je brojala četiri takmičara, nastupili su i Uroš Đoković, koji je osvojio bronzanu medalju na 100 metara delfin stilom, a u disciplini 100 metara slobodno zauzeo je 7. mesto, dok je  Novak Savić u istoj disciplini  bio deveti, a  Boris Lačanski je u trci na 400 metara mešovito zauzeo 8. mesto.

Naredni nastup na međunarodnom nivou za koje je ostvarena norma i pravo predstavljanja Srbije je Evropsko prvenstvo mladih „EYOF 2017“ koje će se održati od 25. do 30. jula u Đeru u Mađarskoj, gde će pored Zite Seke u našoj reprezentaciji biti još jedan Bečejac, Jovan Ječanski, kao trener selekcije Srbije.