„Kup Šarana“: Najbolji je domaćin Igor Sekulić

„Kup Šarana“: Najbolji je domaćin Igor Sekulićtrg_fontane

U okviru „Tiskih dana“ proteklog vikenda u Bečeju su održana tradicionalna ribolovačka takmičenja.

Na kanalu Dunav-Tisa-Dunav 5. avgusta održan je „Kup Šarana“, takmičenje u pecanju udicom na plovak, na kojem je učestvovalo 27 takmičara iz devet ekipa.
Pobednik u ekipnom plasmanu bila je ekipa „JMN team“ iz Odžaka, koja je imala pet negativnih poena. Drugo mesto je osvojila ekipa domaćina, USR „Šaran“ (Milan Sekulić, Miloš Cvetić i Igor Sekulić) sa 11 negativnih poena, a trećeplasirana je bila ekipa „Jolly“ iz Beograda sa 14 negativnih poena.
U pojedinačnom plasmanu najbolji na pisti bio je Igor Sekulić (USR „Šaran“ iz Bečeja) sa 8.120 grama upecane ribe. Drugo mesto pripalo je Milanu Sekuliću (USR „Šaran“ iz Bečeja) sa 7.180 grama ulova, dok je treći bio Dušan Lazić iz ekipe „JMN team“ iz Odžaka, koji je upecao 7.140 grama ribe.
Što se tiče sektorskih plasmana, u prvom sektoru je pobedio Milan Sekulić iz Bečeja, drugi je bio Aleksandar Mihailović iz Odžaka („JMN team“) sa 6.380 grama ulova, a treći Šandor Tapai iz ekipe USR „Tisa“ iz Novog Bečeja, sa 5.820 grama ribe.
Najbolji u drugom sektoru je bio Dušan Lazić, drugo mesto je osvojio Silvi Fulaitar iz ekipe USR „Šaran“ iz Srbobrana sa 5.260 grama ribe, dok je treće mesto osvojio Dragoljub Brkić iz ekipe „Jolly“ iz Beograda, koji je imao 4.860 grama ulova.
U trećem sektoru prvi je bio Igor Sekulić, drugi je bio Nikola Lazić („JMN team“) sa 5.340 grama ribe, a treće mesto je osvojio Nandor Horvat iz srbobranske ekipe „Flamingo“, koji je upecao 4.980 grama ribe.
Najbolje ekipe i pojedinci nagrađeni su peharima i medaljama, a pobednička ekipa je dobila i prelazni pehar „Kupa Šarana“ koji je u prethodnoj godini bio u posedu takmičara iz ekipe „Marlin“ iz Palića, pobednika „Kupa šarana 2011“.

Šaran od 10 kilograma

Na PIK-ovom ribnjaku je od subote (4. avgusta ) u 6 časova ujutro do nedelje (5. avgusta) u podne trajalo takmičenje četrnaest ekipa sa 28 takmičara u pecanju šarana.
Pobednik takmičenja je bila ekipa „Vidre“ iz Temerina, u sastavu Jožef Lukač i Erne Kurila, koji su upecali 114,52 kilograma šarana. Druga je bila ekipa „Seftack“ iz Sivca, koju su činili Nebojša Ignjatović i Strahinja Đaković, sa ulovom od 101,62 kilograma šarana, dok je treće mesto osvojila domaća ekipa „BB carp“, Laslo Balaž i Žolt Dodlek, sa ulovljenih 79,4 kilograma ribe. Ova dva pecaroša su upecali i najvećeg šarana teškog 9,92 kilograma.
Tri prvoplasirane ekipe su nagrađene peharima i medaljama.

„Zlatna bućka 2012“

U nedelju 5. avgusta održano je i takmičenje u pecanju bućkom na Tisi kod Bečeja uz učešće 32 ekipe sa 64 takmičara.
Prvo mesto u ovoj pecaroškoj disciplini osvojila je ekipa USR „Bratstvo“ iz Kanjiže sa ulovom od 12 kilograma, a ekipu su činili Branislav Stanković i Dušan Rakić. Drugoplasirana ekipa bila je iz Novog Kneževca, u sastavu Peter Ujhelji i Gabor Salma, koji su upecali 11,05 kilograma ribe, a treće mesto su osvojili Višnja Mirić i Marko Grujić iz Zemuna sa 7,02 kilograma ulova.
Novokneževčanin Gabor Salma je ulovio soma od 2,9 kilograma i za to je osvojio specijalnu nagradu – ribolovački štap i mašinicu – dok su prvoplasirani dobili pehare i medalje.