Letnja liga: Na redu su Spartak i Slavija

Letnja liga: Na redu su Spartak i Slavijatrg_fontane

Košarkaši Tise ispunili su svoja, a i očekivanja navijača i kao drugoplasirana ekipa u svojoj grupi plasirali su se u drugi krug takmičenja Letnje lige, koja predstavlja i kvalifikaciono takmičenje za popunu Druge srpske lige.

Bečejski košarkaši ostvarili su tri pobede i jedan poraz, sakupili su sedam poena, a kako pored njih u dalji tok takmičenja, kao prvoplasirana ekipa ide i Difens iz Žablja, u novu grupu, gde ih čekaju novosadska Slavija i subotički Spartak, prenose samo tri boda, osvojena u mečevima sa Žabljanima (pobeda i poraz). U novoj grupi Tisa će snage odmeriti samo sa Slavijom i Spartakom, a interesantan je podatak da sve četiri ekipe imaju po tri boda. Do fajnal-fora Letnje lige stići će dva prvoplasirana tima iz ove grupe i još dva iz druge grupe. Treća ekipa, pored Difensa i Tise, koja se takmičila u prvoj eliminacionoj fazi Letnje lige, Panon sistem iz Novog Sada, završio je takmičenje bez ijedne pobede. Poslednji u nizu poraza Novosađani su doživeli prošle subote upravo u Bečeju. Domaći su bili bolji rezultatom 95:61 (25:22, 18:7, 31:14, 21:18).
Možda iz razloga što su olako potcenili protivnika kojeg su već jednom nadigrali u Novom Sadu, igrači Tise su dozvolili gostujućim igračima da se otvore, olako šutiraju i da u prvih 10 minuta lako drže „rezultatski korak“. Usledila je potom u drugoj četvrtini jača i sigurnija igra domaćih, naročito u domenu odbrane, te se na odmor otišlo sa 14 koševa prednosti. Odlučujuća je bila treća deonica, u kojoj se momci iz Novog Sada nikako nisu mogli navići na tempo igre domaćina započet još na startu druge četvrtine. Bečejci su u tim momentima utakmice bili jedina ekipa na terenu, a rezultat na semaforu pri ulasku u poslednju četvrtinu meča, 74:43, pokazivao je da gosti više nemaju šta da traže na parketu OSC-a „Mladost“.
Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Miloš Petković sa 26 poena. Sledili su ga Aleksandar Vulović sa 13 ubačenih koševa, Nikola Vuković i Ivan Zarić sa po 11, Nikola Stojkov sa 10, Ivan Stanko sa 8, kapiten Ivan Stanković i Stevan Stojšin sa po pet, Slobodan Budimlić sa četiri i Čedo Erak sa dva poena.
Kapiten Tise Ivan Stanković uveren je da pitanje pobednika subotnjeg meča ni u jednom trenutku nije bilo dovedeno u pitanje i da je pre početka utakmice jedina nepoznanica bila rezultatska prednost u korist bečejske ekipe.
– Sledi nastavak takmičenja, a već sutra sa početkom u 19 časova kod kuće sa Slavijom igramo najverovatnije odlučujući meč sezone. Uigraniji smo u odnosu na početak takmičenja, a ukoliko odigramo odbranu kao protiv Panon sistema, pobeda će doći sama od sebe. Za plasman na fajnal-for lige potrebno je da dobijemo obe utakmice kod kuće i jednu sa strane. Iz tog razloga pozvao bih sve ljubitelje košarke da dođu sutra i pomognu nam u borbi za ulazak u Drugu srpsku ligu – kazao je Stanković.