Medalje iz Mađarske i Šumadije: Uspešno u Segedinu

Medalje iz Mađarske i Šumadije: Uspešno u Segedinutrg_fontane

Takmičari Karate kluba Bečej prošle subote su učestvovali na međunarodnom karate turniru „Advent kup“ u Segedinu.

Rezultati karatista iz Bečeja i ovog puta su bili na zavidnom nivou. U katama pojedinačno zlatna odličja dobile su Ana Reka Komaromi, Maša Milovanov i Jelena Gombošev, dok su se srebrnim medaljama okitili Željko Mrakić, Rihard Kovač, Henrik Kovač i Hernad Kovač.
U katama ekipno tim iz Bečeja predstavljali su Ana Reka Komaromi, Maša Milovanov i Željko Mrakić. Kata tim iz Bečeja ostvario je izvanredan uspeh osvojivši prvo mesto i zlatnu medalju.
I karatisti Karate kluba „BPS” iz Bačkog Petrovog Sela učestvovali su na „Advent kupu“ u Segedinu i ostvarili zapažene rezultate. Ekipnu zlatnu medalju osvojili su Nevena Kosanović, Andrea Terek i Dino Subotički, dok su u pojedinačnim disciplinama zlatne medalje osvojili Aleksandar Damjanović i Nevena Kosanović, a Snežana Damjanović srebro.

Novobečejcima pet medalja

Na tradicionalnom „Advent kupu“, koji je proteklog vikenda održan u mađarskom gradu Segedinu, karatisti Jedinstva iz Novog Bečeja su osvojili pet medalja, tri zlatne i dve bronzane. U konkurenciji preko 300 takmičara iz Mađarske, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Rumunije, zlatne medalje u katama osvojile su sestre Nikolina i Marina Abazaj i Zoran Padežanin, a bronzane Ana Rigo i Nikola Mesaroški.

Dušan Jasnić overio status šampiona

U Kragujevcu je 4. decembra bio održan i finalni turnir državnog prvenstva JKA Shotokan karate federacije Srbije. Učešće na prvenstvu države izborilo je u kvalifikacijama više od 880 takmičara iz 42 kluba. Karate klub Bečej su u borbama za medalje predstavljali Dušan Jasnić i Iva Obradović. Jasnić je osvojio prvo mesto u grupi od 11 godina i time potvrdio prošlogodišnji status šampiona države, dok je Obradović, uprkos teškoj prehladi, izborila treće mesto i srebrnu medalju. Ovaj uspeh im je omogućio poziv za pripreme reprezentacije koje će se održati od 14. do 16. januara u Vrnjačkoj Banji.
Sledeći nastup karate kluba iz Bečeja zakazan je za 12. decembar u Novom Sadu na Otvorenom prvenstvu Vojvodine.