Međunarodni plivački miting: Evropa 2013

Međunarodni plivački miting: Evropa 2013trg_fontane

Na međunarodnom takmičenju „Evropa 2013“ održanom u sportskom centru Slana bara na Klisi u Novom Sadu 26. januara plivači kluba „Svim star“ iz Bečeja osvojili su pregršt medalja.

Na takmičenju u organizaciji PK Novi Sad u u skladu sa pravilima Plivačkog saveza Srbije (PSS) i FINA u dvdesetpetmetarskom bazenu sa deset staza, koje se sastojalo od oficijelnog i revijalnog dela, učestvovalo je 338 plivača iz 23 kluba iz Bugarske, Hrvatske, Mađarske, Italije i Srbije.
U oficijelnom delu turnira među 265 takmičara iz 20 klubova bilo je tri plivača iz „Svim stara“. Vukašin Vukanić je osvojio srebrnu medalju na 100 metara leđno i dve bronzane na 50 metara slobodno i 100 metara slobodno.

Norme za Evropske igre mladih

Jovana Đurić i Ana Jeftenić su na takmičenju „TYR kupa 2013“ u Hodmezevašarhelju 2. i 3. februara isplivale „B“ norme za Evropske igre mladih, koje će biti održano u Utrehtu (Holandija).
Đurić je normu isplivala na 800 metara slobodno, a Jeftenić na 200 metara delfin.
Na takmičenju u Hodmezevašarhelju Svim star je nastupio sa šest plivača koji su osvojili 15 medalja (3-4-8).

U revijalnom delu – 338 takmičara iz 23 kluba – nastupilo je 13 plivača iz bečejskog kluba, koji su osvojili 8 zlatnih, 9 srebrnih i dve bronzane medalje. Po broju medalja „Svim star“ je bio drugoplasirani na takmičenju, iza plivačkog kluba Vojvodina iz Novog Sada.
Jelena Ječanski je osvojila dve zlatne i jednu bronzanu medalju, Nikola Ratkov dve medalje zlatnog sjaja, Jovana Ječanski dve zlatne medalje, Jovana Đurić jednu zlatnu i jednu srebrnu, kao i Bence Balzam, Ana Jeftenić je donela kući tri srebrne medalje, Uroš Kovačev dve, a Filip Jeftenić i Ivona Čolaković po jednu, dok je Deana Kekić osvojila bronzanu medalju.