MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Bečej odmakao pratiocu

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Bečej odmakao pratiocutrg_fontane

Protekla dva kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas donela su pregršt zanimljivosti i uzbuđenja.

OFK Bečej 1918 je rutinski osvojio nove bodove, nakon remija sa glavnim pratiocem na tabeli, ekipom Budućnosti u Savinom Selu (1:1) i pobede kod kuće nad Napretkom iz Nadalja od 4:0. Gol Malića u Savinom Selu zaradio je zlata vredan bod. Malić se u listu strelaca upisao i u narednom meču sa Napretkom. Pored njega strelci za Bečej bili su Žarko Kobiljski, Holo i Ćulum. I pored visokog rezultata, situacija na terenu je izgledala drugačije. Poveo je Bečej u prvom poluvremenu, rezultatom 1:0 otišao na odmor, uvećao prednost sredinom drugog dela meča, ali su igrači Nadalja svih 90 minuta bili dostojan protivnik, koji je pokleknuo u 90. i 92. minutu kada su „pala“ i poslednja dva gola.
Trener Bečeja Dragan Vukajlović nije krio oduševljenje zbog toga što su njegovi igrači nastavili seriju bez poraza.
– Nije bilo lako, ali smo na kraju rutinski odradili utakmicu, korektno je priveli kraju i slavili nove bodove. Idemo u Ravno Selo, na noge Proleteru, gde, kao i uvek, očekujem novu pobedu Bečeja – rekao je Vukajlović.
Vruće je u poslednjim minutama meča bilo i u Bačkom Petrovom Selu, gde je domaće Jedinstvo nakon pobede nad ekipom Mladosti iz Radičevića sa 3:0 (strelci: Darko Maksimčev, Stanojev i Timotić) dočekalo Proleter iz Ravnog Sela. Protivnik je imao drugorazrednu ulogu na utakmici, jer je zvezda tog popodneva bio glavni arbitar Veljko Prkosovački iz Bečeja, koji je igračima Jedinstva podelio četiri crvena kartona, poslednji u 94. minutu nakon dosuđenog penala za Proleter. „Pocrveneli“ su Zlatko Maksimčev, Jovanović, Prodanov i Jakšić, koji je bio i dvostruki strelac na meču, na kom je do 94. minuta rezultat bio 2:1 za Jedinstvo. Kakva će da bude dalja sudbina utakmice, da li će se uvažiti pobeda Jedinstva ili će Proleter da zabeleži pobedu službenim rezultatom od 3:0, biće odlučeno za „zelenim stolom“. Igrač Jedinstva Darko Maksimčev zatečen je zbog dešavanja na utakmici.
– Razočaran sam, ne mogu da poverujem da se po jednom kriterijumu može deliti pravda za jedne na utakmici, a po drugom za druge. Ovakvim odlukama glavni sudija Prkosovački doveo je ekipu u nezgodnu situaciju. Imamo šest igrača sa parnim kartonima i četvoricu sa crvenim, tako da ne znam kako ćemo odigrati meč sa Iskrom, ili onaj nakon tog. Uzeta nam je zaslužena pobeda – izričit je bio Maksimčev.
Mladost iz Radičevića je nakon poraza od Jedinstva remizirala na svom terenu sa Iskrom iz Kucure (1:1). Gol za Mladost dao je Janković u 75. minutu, koji je do kraja susreta i „pocrveneo“.
– Utakmica je bila borbena, ali smo zasluženo došli do boda. Ostaje nam do kraja jesenjeg dela meč sa Budućnosti u Savinom Selu, gde se nadam novom bodu – rekao je član stručnog štaba Mladosti Milorad Kolundžija.