MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Bečej punom brzinom ka cilju

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Bečej punom brzinom ka ciljutrg_fontane

Nakon pobede nad dva glavna rivala, Napretkom iz Nadalja u gostima (1:0) i Proleterom iz Ravnog Sela kod kuće (5:1), fudbaleri OFK Bečej 1918 na pravom su putu ka Područnoj ligi Novi Sad.

Minimalnu pobedu i tri boda u Nadalju u veoma tvrdoj i oštroj utakmici doneo je Bečejcima Stefan Korać, dok je na meču sa Proleterom lista strelaca bila četiri puta veća. I pored visokog rezultata, mora se priznati da su gosti bili tvrd orah, naročito u prvih 45 minuta kada je rezultat bio 1:1. Domaće je u vođstvo doveo Vender u 3. minutu, da bi u 16. minutu golom Milovanovića rezultat bio 1:1. Ispostavilo se da je taj gol jedini gol gostiju. U drugom delu igre Bečej je više pretio, zahvaljujući pre svega za igru veoma raspoloženog Žarku Kobiljskom, koji je prvo u 61. minutu, a potom i u 63. minutu povećao prednost Bečeja. Tačku na nedeljnu tragediju Proletera stavili su Malić penalom u 66. minutu i Vukosav Kobiljski krajem meča.
Jedan od boljih aktera nedeljnog meča Žarko Kobiljski smatra da je bečejska ekipa posle pobeda nad dva velika favorita, naročito nakon ubedljive pobede nad Proleterom iz Ravnog Sela, najkvalitetnija ekipa u ligi.

Dva poraza Gradištanaca

Nakon uspešnog starta pred svojim navijačima u novom takmičenju i nerešenog ishoda (2:2) sa ekipom Jedinstva iz Rumenke u premijeri u Područnoj ligi Novi Sad i pobede nad ekipom Obilića iz Zmajeva (2:0) u 2. kolu aktuelnog takmičenja, fudbaleri Vojvodine su u dva naredna kola doživeli neuspeh. U 3. kolu su u Baču pretrpeli poraz od ekipe Tvrđave rezultatom 2:1 da bi u narednom meču pred svojim navijačima izgubili minimalnim rezultatom od fudbalera Veternika. U narednom susretu aktuelnog takmičenja, u nedelju, Bačkogradištance očekuje susret u Stepanovićevu sa ekipom Omladinca, koji se može nazvati derbijem jer predstojeći protivnik ima 4 osvojena boda i zauzima 13. mesto na tabeli dok je ekipa Vojvodine dva mesta više na prvenstvenoj lestvici ali sa boljom gol razlikom.
Posle ove utakmice novopečeni član Područne lige 23. septembra sa početkom u 16 časova na svom terenu dočekuje ekipu Kabela trenutnog lidera na tabeli.

– Protiv Proletera spremali smo se da, kao i za svaku drugu utakmicu, damo svoj maksimum. I pored toga smo opušteno ušli u meč, primili gol, ali smo na kraju pokazali ko je glavni u ligi. Mi u svaku utakmicu ulazimo sa željom da osvojimo tri boda, pa će tako biti i u narednom kolu protiv ekipe Mladost radost – rekao je Kobiljski, čiju ekipu prekosutra očekuje duel sa srbobranskom Mladost radost na Gradskom stadionu.
Za razliku od Bečeja koji je u prethodna dva kola zabeležio pobede, fudbaleri Mladosti iz Radičevića i Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela nisu osetili slast trijumfa. Mladost je u drugom kolu poražena u gostima od Iskre iz Kucure sa 1:0, a u prošlom kolu kod kuće od Budućnosti iz Savinog Sela sa 2:0. U oba meča fudbaleri Mladosti pokazali su borbenost i istrajnost, ali to nije bilo dovoljno za osvajanje boda.
– Naivno primljeni golovi skupo su nas koštali u poslednja dva meča. U takvim trenucima momcima spadne moral, opuste se i nikako ne mogu da se vrate u meč – rekao je Milorad Kolundžija, jedan od članova stručnog štaba Mladosti. Ovaj tim ovog vikenda očekuje gostovanje Napretku iz Nadalja, ekipi koja pretenduje na prvo mesto. – Čujem da ni kod njih ne cvetaju ruže, pa ćemo tu tražiti našu šansu – završio je Kolundžija.
Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela doživelo je debakl u 2. kolu, kada je na gostovanju u Ravnom Selu poraženo sa 7:1. Jedini gol za Petrovoselce postigao je Jakšić. Seriju loših rezultata nastavili su Petrovoselci u prošlom kolu kada su na svom terenu poraženi od Iskre iz Kucure sa 1:0. Ovog vikenda igrači Jedinstva putuju u Savino Selo na noge domaćoj Budućnosti.